Strona główna » Blog » Zmniejsz swoje koszty o połowę!
BLOG

Zmniejsz swoje koszty o połowę!

Stawmy czoła inflacji! 

Obecnie bardzo dużym wyzwaniem jest zminimalizowanie skutków recesji ekonomicznej spowodowanej przez niedawny kryzys pandemii Covid-19 oraz kryzys energetyczny, wywołany przez wojnę na Ukrainie. Jednym z możliwych rozwiązań tego problemu jest optymalizacja / redukcja kosztów kosztami energii elektrycznej. W tym wypadku potrzebujemy nowoczesnych i przełomowych technologii, które mają bardzo duży udział w przemianach w niemal każdej dziedzinie współczesnego życia. My znamy się na oświetleniu i w tej branży chcemy pomóc! W Perfand LED chcemy przyspieszyć tę transformację, inwestując w technologię, która przynosi nawet do połowy oszczędności w oświetleniu LED w branży ogrodniczo-szklarniowej.

Zmniejsz swoje koszty o połowę!

Kim jesteśmy?

Firma Perfand LED założona została w 2016 roku, przez Andrzeja Trawińskiego, współzałożyciela grupy FM World. Siedziba firmy zlokalizowana jest w podwrocławskiej Trzebnicy, gdzie znajduje się biuro, laboratorium oraz hala produkcyjna. Nasze produkty powstają w Polsce, dlatego mamy pełną kontrolę na każdym etapie produkcji. Jesteśmy twórcą unikalnej na skalę światową, metodę pulsacji źródłem światła LED, którą opatentowaliśmy. Obecnie stanowi ona najbardziej efektywne i energooszczędne rozwiązanie dostępne w branży ogrodniczej. 

Przełomowa innowacja w oszczędzaniu

W dobie rosnących wydatków wynikających z prowadzenia upraw, zwłaszcza energii elektrycznej, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku. W związku z tym opracowaliśmy innowacyjną serię opraw Horti 2 dedykowanych do asymilacyjnego oświetlenia roślin w uprawach typu Indoor, jak również w uprawach pod osłonami (uprawy szklarniowe konopi, uprawy w growboxach, uprawy wertykalne). Seria Horti 2 składa się z 4 opraw oraz 6 wariacji.

Zmniejsz swoje koszty o połowę!

Każda z naszej oprawy ma możliwość dowolnego doboru spectrum w zależności do jej docelowego przeznaczenia. Oprawy Horti 2 dostarczają wizualnie białe światło, bezpieczne dla oczu. Są jednak one wzbogacone diodami o różnych kolorach odpowiadających potrzebom i sposobom uprawy roślin. W tym celu stosujemy diody renomowanej marki takiej jak Samsung. Opracowaliśmy trzy rodzaje spektrum w oparciu o najnowsze badania naukowe, jak i konsultacje ze specjalistami.

Zmniejsz swoje koszty o połowę!

 

Jak działa technologia?

Zastosowanie oprawy emitującej światło pulsacyjne (6s większa moc na 8s mniejsza moc) zapewnia okresami zmniejszone natężenie, wywoływać efekt fotoinhibicji, które pozwala na regenerację aparatu fotosyntetycznego (odciążenie go) i zapewnia jego lepsze przygotowanie na przyjęcie i efektywne wykorzystanie światła o wyższym natężeniu. Wierzymy, że nasza technologia może zmienić spojrzenie na kryzys wysokich rachunków za prąd. Zdajemy sobie sprawę, że wykorzystanie pulsacji może budzić wątpliwości. My jednak wiemy, że to działa i mamy na to dowody naukowe. Testy zostały przeprowadzone w Instytucie Fizjologii Roślin Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, testowaliśmy różne moce, inne czasy zmiany mocy ale również i spektrum światła. Teraz jesteśmy już pewni, puls przynosi korzyści, dzięki czemu gospodarka energią przez roślinę staje się bardziej efektywna. Poza naukowcami nasze oprawy testowali również growerzy z wieloletnim doświadczeniem i znajomością fizjologii i biochemii roślin. Aktualnie wysłaliśmy nasze lampy na testy 3 różnym specjalistom w branży konopnej, których na pewno kojarzysz. Wyniki już wkrótce na naszych mediach.

 

Weźmy pod uwagę oprawę Horti 2

Moc oprawy to 200 W / 20 W. Czyli 6 sekund to moc 200 W zaś 8 sekund to 20W. Średnia moc Wh to 100W. 

Zmniejsz swoje koszty o połowę! 

“Horti 2 dzięki innowacyjnej metodzie pulsacji generuje do 50% mniejsze zużycie energii elektrycznej w porównaniu do klasycznych diod LED.”

Kalkulacja zysków

Przygotowaliśmy dla Was merytoryczną kalkulację zysków która pokazuje realne oszczędności, które wynikają z używania opraw Horti 2 od Perfand LED      (o pulsacyjnym systemem doświetlania) w zestawieniu z tradycyjną oprawą LED o stałym źródle światła.

PRZYKŁADOWA SZACUNKOWA KALKULACJA KOSZTÓW: 

  • Oświetlenie uprawy przez cały rok 15h dziennie (5475 h).
  • Oprawy konkurencji o podobnych parametrach, bez systemu modulacji. Dane przedstawione w tabeli uwzględniają średnią cenę energii w Polsce w 2022 roku.
  • Kurs polskiego złotego wg kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia 22 listopada 2022 r.

Zmniejsz swoje koszty o połowę!

Wyniki w praktyce:

Podsumowując powyższe wyliczenia nasuwa nam się jeden wniosek to działa!

Koszty roczne standardowej oprawy LED o mocy 200W to 711 750 zł zaś Horti 2 Perfand LED to 355 875 zł. Jest to połowa kosztów jakie możemy zaoszczędzić używając technologii pulsacji. 

Mamy nadzieję, że każda osoba zajmująca się uprawą roślin, będzie świadoma o dostępności innowacyjnej pulsacji. A tym samym będzie mogła wybrać czy doświetlać swoją uprawę lampami, dzięki którym zaoszczędzi aż do 50 % oszczędności energii (względem tradycyjnych LED), bez obawy na swoje plony. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, nieustannie prowadzimy badania aby na bieżąco usprawniać system i wprowadzać nowe innowacje. W celach rozwojowych, prowadzone są testy na różnych gatunkach roślin takie jak konopia siewna, sałata, ogórek, bazylia czy pomidor.


Napisz do nas, pomożemy Ci 💚

Inżynierowie  Perfand LED bezpłatnie pomogą Ci dobrać odpowiednie spektrum, moc i ilość opraw w zależności od Twoich potrzeb. Służymy pomocą, przygotowujemy bezpłatny projekt i dobieramy dedykowane rozwiązania oraz pokazujemy najnowsze technologię.

Chcesz podzielić się z nami swoją opinią? Napisz do nas! Potrzebujesz dodatkowych informacji? Odpowiemy w jak najszybszym czasie.

Ikony

Copyright © 2023 — Perfand Led. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.