Strona główna » Blog » Zmniejsz swoje koszty o połowę!
BLOG

Zmniejsz swoje koszty o połowę!

Stawmy czoła inflacji! 

Obecnie bardzo dużym wyzwaniem jest zminimalizowanie skutków recesji ekonomicznej spowodowanej przez niedawny kryzys pandemii Covid-19 oraz kryzys energetyczny, wywołany przez wojnę na Ukrainie. Jednym z możliwych rozwiązań tego problemu jest optymalizacja / redukcja kosztów kosztami energii elektrycznej. W tym wypadku potrzebujemy nowoczesnych i przełomowych technologii, które mają bardzo duży udział w przemianach w niemal każdej dziedzinie współczesnego życia. My znamy się na oświetleniu i w tej branży chcemy pomóc! W Perfand LED chcemy przyspieszyć tę transformację, inwestując w technologię, która przynosi nawet do połowy oszczędności w oświetleniu LED w branży ogrodniczo-szklarniowej.

Kim jesteśmy?

Firma Perfand LED założona została w 2016 roku, przez Andrzeja Trawińskiego, współzałożyciela grupy FM World. Siedziba firmy zlokalizowana jest w podwrocławskiej Trzebnicy, gdzie znajduje się biuro, laboratorium oraz hala produkcyjna. Nasze produkty powstają w Polsce, dlatego mamy pełną kontrolę na każdym etapie produkcji. Jesteśmy twórcą unikalnej na skalę światową, metodę pulsacji źródłem światła LED, którą opatentowaliśmy. Obecnie stanowi ona najbardziej efektywne i energooszczędne rozwiązanie dostępne w branży ogrodniczej. 

Przełomowa innowacja w oszczędzaniu

W dobie rosnących wydatków wynikających z prowadzenia upraw, zwłaszcza energii elektrycznej, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku. W związku z tym opracowaliśmy innowacyjną serię opraw Horti 2 dedykowanych do asymilacyjnego oświetlenia roślin w uprawach typu Indoor, jak również w uprawach pod osłonami (uprawy szklarniowe konopi, uprawy w growboxach, uprawy wertykalne). Seria Horti 2 składa się z 4 opraw oraz 6 wariacji.

Każda z naszej oprawy ma możliwość dowolnego doboru spectrum w zależności do jej docelowego przeznaczenia. Oprawy Horti 2 dostarczają wizualnie białe światło, bezpieczne dla oczu. Są jednak one wzbogacone diodami o różnych kolorach odpowiadających potrzebom i sposobom uprawy roślin. W tym celu stosujemy diody renomowanej marki takiej jak Samsung. Opracowaliśmy trzy rodzaje spektrum w oparciu o najnowsze badania naukowe, jak i konsultacje ze specjalistami.

Jak działa technologia?

Zastosowanie oprawy emitującej światło pulsacyjne (6s większa moc na 8s mniejsza moc) zapewnia okresami zmniejszone natężenie, wywoływać efekt fotoinhibicji, które pozwala na regenerację aparatu fotosyntetycznego (odciążenie go) i zapewnia jego lepsze przygotowanie na przyjęcie i efektywne wykorzystanie światła o wyższym natężeniu. Wierzymy, że nasza technologia może zmienić spojrzenie na kryzys wysokich rachunków za prąd. Zdajemy sobie sprawę, że wykorzystanie pulsacji może budzić wątpliwości. My jednak wiemy, że to działa i mamy na to dowody naukowe. Testy zostały przeprowadzone w Instytucie Fizjologii Roślin Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, testowaliśmy różne moce, inne czasy zmiany mocy ale również i spektrum światła. Teraz jesteśmy już pewni, puls przynosi korzyści, dzięki czemu gospodarka energią przez roślinę staje się bardziej efektywna. Poza naukowcami nasze oprawy testowali również growerzy z wieloletnim doświadczeniem i znajomością fizjologii i biochemii roślin. Aktualnie wysłaliśmy nasze lampy na testy 3 różnym specjalistom w branży konopnej, których na pewno kojarzysz. Wyniki już wkrótce na naszych mediach.

 

Weźmy pod uwagę oprawę Horti 2

Moc oprawy to 200 W / 20 W. Czyli 6 sekund to moc 200 W zaś 8 sekund to 20W. Średnia moc Wh to 100W. 

 

“Horti 2 dzięki innowacyjnej metodzie pulsacji generuje do 50% mniejsze zużycie energii elektrycznej w porównaniu do klasycznych diod LED.”

Kalkulacja zysków

Przygotowaliśmy dla Was merytoryczną kalkulację zysków która pokazuje realne oszczędności, które wynikają z używania opraw Horti 2 od Perfand LED      (o pulsacyjnym systemem doświetlania) w zestawieniu z tradycyjną oprawą LED o stałym źródle światła.

PRZYKŁADOWA SZACUNKOWA KALKULACJA KOSZTÓW: 

  • Oświetlenie uprawy przez cały rok 15h dziennie (5475 h).
  • Oprawy konkurencji o podobnych parametrach, bez systemu modulacji. Dane przedstawione w tabeli uwzględniają średnią cenę energii w Polsce w 2022 roku.
  • Kurs polskiego złotego wg kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia 22 listopada 2022 r.

Wyniki w praktyce:

Podsumowując powyższe wyliczenia nasuwa nam się jeden wniosek to działa!

Koszty roczne standardowej oprawy LED o mocy 200W to 711 750 zł zaś Horti 2 Perfand LED to 355 875 zł. Jest to połowa kosztów jakie możemy zaoszczędzić używając technologii pulsacji. 

Mamy nadzieję, że każda osoba zajmująca się uprawą roślin, będzie świadoma o dostępności innowacyjnej pulsacji. A tym samym będzie mogła wybrać czy doświetlać swoją uprawę lampami, dzięki którym zaoszczędzi aż do 50 % oszczędności energii (względem tradycyjnych LED), bez obawy na swoje plony. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, nieustannie prowadzimy badania aby na bieżąco usprawniać system i wprowadzać nowe innowacje. W celach rozwojowych, prowadzone są testy na różnych gatunkach roślin takie jak konopia siewna, sałata, ogórek, bazylia czy pomidor.


Napisz do nas, pomożemy Ci 💚

Inżynierowie  Perfand LED bezpłatnie pomogą Ci dobrać odpowiednie spektrum, moc i ilość opraw w zależności od Twoich potrzeb. Służymy pomocą, przygotowujemy bezpłatny projekt i dobieramy dedykowane rozwiązania oraz pokazujemy najnowsze technologię.

Chcesz podzielić się z nami swoją opinią? Napisz do nas! Potrzebujesz dodatkowych informacji? Odpowiemy w jak najszybszym czasie.

Ikony

Copyright © 2023 — Perfand Led. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.