• Projekt
  13 marca 2023

  Testy porównawcze

  💡 Technologia pulsacyjna jest innowacją na skalę światową, dlatego prowadzimy różne testy porównawcze, aby pokazać klientom jak wygląda uprawa od strony praktycznej. W testach sprawdzamy takie dane jak: pomiar i weryfikacja bazowego poziomu efektywności. Śledzimy i oceniamy wyniki testów, aby wykorzystać zdobytą wiedzę do poprawy doświadczeń klientów.

  Czytaj dalej
 • 50% (3)
  23 lutego 2023

  Zmniejsz swoje koszty o połowę!

  Obecnie bardzo dużym wyzwaniem jest zminimalizowanie skutków recesji ekonomicznej spowodowanej przez niedawny kryzys pandemii Covid-19 oraz kryzys energetyczny, wywołany przez wojnę na Ukrainie. W Perfand LED chcemy przyspieszyć tę transformację, inwestując w technologię, która przynosi nawet do połowy oszczędności w oświetleniu LED w branży ogrodniczo-szklarniowej.

  Czytaj dalej
 • Kopia Kopia Dodaj nagłówek
  23 stycznia 2023

  Domowa uprawa

  Świeże rośliny lub warzywa, które możesz z czystym sumieniem zjeść w swojej sałatce lub zaparzyć na herbatę? Tak to możliwe, gdy tylko zapragniesz, możesz z dnia na dzień stworzyć swój własny ogródek i cieszyć się zdrową alternatywą do warzyw, które możesz zakupić w markecie. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, jak zrealizować to marzenie skupiając się na tym w czym jesteśmy specjalistami, czyli nad kwestią oświetlenia.

  Czytaj dalej
 • Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Przykładowa realizacja doświetlenia uprawy róż oprawami HORTI produkcji PERFAND LED (1)
  13 stycznia 2023

  LIGHT PLAN SZKLARNI

  Wysoka jakość wykorzystanych do produkcji komponentów jest bezapelacyjnie gwarancją jakości oprawy oświetleniowej. Ważne jest również wykończenie produktu, dbałość o najmniejsze detale takie jak np. brak uszkodzeń mechanicznych, które mogą wystąpić w procesie produkcji (rysy, odpryski) na powierzchni opraw lampy. Rygorystyczne i skrupulatne kontrole jakości w dziale Perfand LED pozwalają zapewnić zgodność z ustanowionymi przez nas standardami. 

  Czytaj dalej
 • 2
  9 grudnia 2022

  Kontrola Jakości w Perfand LED

  Wysoka jakość wykorzystanych do produkcji komponentów jest bezapelacyjnie gwarancją jakości oprawy oświetleniowej. Ważne jest również wykończenie produktu, dbałość o najmniejsze detale takie jak np. brak uszkodzeń mechanicznych, które mogą wystąpić w procesie produkcji (rysy, odpryski) na powierzchni opraw lampy. Rygorystyczne i skrupulatne kontrole jakości w dziale Perfand LED pozwalają zapewnić zgodność z ustanowionymi przez nas standardami. 

  Czytaj dalej
 • Kopia Kopia Kopia Przykładowa realizacja doświetlenia uprawy róż oprawami HORTI produkcji PERFAND LED
  25 listopada 2022

  Doświetlanie konopi – Grow box

  Dobór oświetlenia do uprawy konopi jest sporym wyzwaniem dla plantatorów rozpoczynających przygodę z tymi roślinami. Na rynku znajduje się szeroki asortyment złożony z różnych rodzajów opraw dedykowanych dla tego typu plantacji. Ilość oferowanych rodzajów opraw stale rośnie. Najczęściej zdarza się tak, że dane techniczne, albo sposób ich przedstawienia w kartach katalogowych jest mało zrozumiały. Dlatego sięgamy do różnych źródeł.

  Czytaj dalej
 • wnętrze biura
  23 listopada 2022

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawy oświetleniowej do miejsca pracy?

  Dużą część niemal każdego dnia spędzamy w miejscu pracy. Panujące tu warunki powinny zapewniać swobodne wykonywanie zadań i nie mogą negatywnie wpływać na stan zdrowia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia miejsca pracy oraz gdzie znaleźć wytyczne dotyczące jego projektowania.

  Czytaj dalej
 • Perfand LED
  22 listopada 2022

  Pulsacyjny metoda doświetlania roślin

  W naturze możemy zaobserwować, że energia świetlna nie dociera do roślin w sposób ciągły. Na ilość i długość naświetlania ma wpływ wiele czynników, jak na przykład pora roku czy też warunki atmosferyczne – zachmurzenie. Ponadto ze względu na budowę, same rośliny mogą ograniczać odbiór promieni słonecznych – nachodzące na siebie liście oraz usytuowanie poszczególnych roślin. W odpowiedzi na te zjawiska doszliśmy do wniosku , że możemy je wykorzystać kreując technologię, naśladując naturę.

  Czytaj dalej
 • Perfand LED
  14 listopada 2022

  LED VS HPS

  W tym artykule poszukamy odpowiedzi na pytanie czy warto inwestować w nowe technologie. Optymalizacja procesów produkcji możliwa jest dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii. Historia metod oświetlania sięga już ponad połowę wieku. Specjaliści z całego świata przeprowadzają badania i eksperymenty, których celem jest zwiększenie plonów poprzez przyspieszenie fazy wegetacji i kwitnienia. W tym celu porównamy oświetlenia LED i HPS, aby w pełni wskazać ich wady i zalety.

  Czytaj dalej
 • Perfand LED
  25 października 2022

  Jak skutecznie oszczędzić energię elektryczną?

  Ograniczanie wydatków , cięcie kosztów jest w dzisiejszych czasach tematem numer jeden. Poprzez nieprzewidziane zdarzenia ekonomiczne, jak pandemia COVID-19 i konflikty zbrojne, gospodarka europejska jak i polska jest spowalniają. Istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, ale my jako specjaliści w branży oświetleniowej chcemy pokazać drogę do racjonalnego oszczędzania. Przygotowaliśmy dla Was studium przypadku – porównanie opraw i ich kosztów eksploatacji.

  Czytaj dalej
 • żarówka LED
  22 października 2022

  Gdzie najlepiej sprawdza się oświetlenie ledowe?

  Odpowiednio dobrane lampy to kluczowy element wyposażenia każdego domu, biura czy zakładu przemysłowego. Jednym z najczęściej wybieranych w ostatnich latach rodzajów oświetlenia są lampy i oprawy ledowe. Można wykorzystać je zarówno w pomieszczeniach, jak i na terenach zewnętrznych. Tego typu lampy mają też wiele specjalistycznych zastosowań. Wyjaśniamy dziś, gdzie najlepiej […]

  Czytaj dalej
 • Perfand LED
  21 października 2022

  Współczesne trendy w produkcji oświetlenia

  W dzisiejszych czasach dynamiczne zmiany są nieodłączną częścią naszego życia. Dlatego Zespół Perfand LED na bieżąco obserwuje i śledzi najnowsze trendy w branży oświetleniowej. Inspirujemy się innowacjami i ciekawostkami. Chcemy być świadomi, co dzieje się na rynku lokalnym oraz globalnym i chętnie o tym rozmawiamy. W tym artykule dowiesz się o najnowszych eco trendach w produkcji opraw oświetleniowych.

  Czytaj dalej
 • Perfand LED
  19 października 2022

  Który parametr ważniejszy: moc, strumień czy skuteczność świetlna?

  W kontynuacji serii o doborze oświetlenia ulicznego poruszamy kolejny obszerny temat, odnośnie parametrów opraw biorąc pod uwagę trzy bardzo ważne parametry: moc, strumień i skuteczność świetlna. Od powyższych wskaźników zależy ekonomiczność lub energooszczędność całej inwestycji. Ten wpis na ma celu pomoc w świadomym doborze opraw pod dany projekt.

  Czytaj dalej
 • Perfand LED
  12 października 2022

  Czy barwa światła ma znaczenie?

  Właściwa barwa oświetlenie jest bardzo ważnym elementem, przy wybieraniu oświetlenia. To m.in. od niej zależą doznania wzrokowe i komfort użytkowania. Barwa światła zależy od składowych widma emitowanego przez źródło, więc wpływa bezpośrednio na percepcję i nastrój osób przebywających w danej przestrzeni. Rozbudowana gama kolorystyczna barw światła daje szeroką możliwość wyboru dopasowane dla potrzeb do danej inwestycji.

  Czytaj dalej
 • Perfand LED
  4 października 2022

  Klasy oświetlenia opraw oświetleniowych

  Przed rozpoczęciem inwestycji pierwszym krokiem powinien być dobór właściwej normy, na której będziemy się opierać przy projektowaniu. Przywołane w prawie stosowanie Polskich Norm w zakresie oświetlenia drogowego, obecnie nie określa jednoznacznie, która konkretnie norma lub jej wersja winna być stosowania. To sprawia, że powstaje luka, którą inwestor z projektantem bądź wykonawcą powinni wypełnić, decydując się na działanie.

  Czytaj dalej
 • Perfand LED
  27 września 2022

  Jak dobrze oświetlić boiska i tereny sportowe

  Gra całoroczna Gdy jesteśmy fanami sportu nie liczą się dla nas warunki pogodowe. Lato, jesień czy zima, dla prawdziwych miłośników gier zespołowych pora roku nie ma znaczenia. Podobnie z kwestią niesprzyjających warunków atmosferycznych – opady deszczu, śniegu nie wpłyną na decyzję o rezygnacji ze wspólnej rozgrywki. Cofnijmy się do lat, […]

  Czytaj dalej
 • sypialnia z oświetleniem led
  22 września 2022

  Fenomen oświetlenia LED. Skąd się bierze?

  Osoby poszukujące źródeł światła do różnych obiektów coraz częściej wybierają te wykonane z zastosowaniem technologii LED. Oprawy i żarówki ledowe można znaleźć w niemal każdym domu, mieszkaniu czy firmie. Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne oprawy LED. Wybierane są do oświetlania instytucji publicznych, centrów handlowych czy hal […]

  Czytaj dalej
 • Perfand LED
  21 września 2022

  Wysokości zawieszenia oprawy a efektywność wzrostu

  Światło odgrywa kluczową rolę dla roślin i ma ogromny wpływ na przebieg fotosyntezy. Ważne jest aby światło w postaci energii świetlnej było dostarczone w odpowiedniej proporcji, gdyż zależy to do osiągnięcia prawidłowego przebiegu procesów rozwojowych. Z punktu widzenia właściciela plantacji wybór i projekt oświetlenia jest szczególnie istotnym etapem w rozpoczęciu uprawy.

  Czytaj dalej
 • Perfand LED
  15 września 2022

  Określenie warunków otoczenia oraz klas oświetlenia drogowego.

  Planując oświetlenie drogowe należy na samym początku właściwie określić jego funkcję jaką ma spełnić w danym otoczeniu. W zależności od tego czy mamy do czynienia z parkiem, chodnikiem, ścieżką rowerową, parkingiem, skwerem w zabytkowej części miasta, typowym oświetleniem jezdni w małej miejscowości, dużym mieście lub poza ich granicami. W każdym przypadku dobór opraw będzie nieco inny…

  Czytaj dalej
 • Oświetlona droga
  12 września 2022

  Jak wybrać odpowiednie oświetlenie uliczne?

  Dobranie właściwego oświetlenia drogowego jest bardzo ważną kwestią w tworzeniu zurbanizowanej przestrzeni. To od niego zależy bezpieczeństwo oraz życie użytkowników dróg. Oświetlenie zewnętrzne pełni swoją rolę zarówno w dzień jak i w nocy. Komfort użytkowników oraz zgodność z obowiązującymi normami dotyczącymi infrastruktury drogowej w obu porach dnia to podstawowe wytyczne , które oprawy muszą spełniać

  Czytaj dalej
 • Spektrum
  9 września 2022

  Najlepsze spektrum światła dla upraw szklarniowych

  Zastosowanie lamp wykorzystujących technologię LED wpłynęło na zmiany w ogrodnictwie XXI.Technika ta niesie za sobą wiele zalet, które umożliwiają przede wszystkim efektywną oraz ekonomiczną uprawę roślin.Światło generowane przez ledy stało się doskonałym substytutem dla energii słonecznej, która jest kluczowym elementem w procesie fotosyntezy. Tym samym zniwelowany został wpływ zmieniających się warunków atmosferycznych, które rzadko w pełni pozwalają na skuteczną kultywację.

  Czytaj dalej
 • Obraz
  6 września 2022

  Perfand LED – badania i rozwój

  Od koncepcji do wdrożenia. Z artykułu dowiesz się jak pracuje Dział Badań i Rozwoju i z jakich narzędzi korzysta. Na co dzień podczas procesu tworzenia nowych opraw nasz zespół rozwoju korzysta z najnowszych technologii dostępnych na rynku. Doświadczenie w branży oświetleniowej oraz wykwalifikowana kadra inżynierska są ogromnym kapitałem, który pozwala na ciągły rozwój i doskonalenie.

  Czytaj dalej
 • Pokój do spotkań
  26 sierpnia 2022

  Odpowiednie oświetlenie sali konferencyjnej

  Właściwe oświetlenie w sali konferencyjnej jest bardzo ważnym elementem. To dzięki oświetleniu pomieszczenie może nabrać charakteru oraz dopełnić całości. Sala konferencyjna pełni rolę wizytówki firmy, gdzie w głównej mierze zaproszeni goście zwracają uwagę na najmniejsze detale. To w niej odbywają się najważniejsze konferencje, kluczowe rozmowy, spotkania biznesowe oraz szkolenia edukacyjne.

  Czytaj dalej
 • zewnętrzne oświetlenie LED
  24 sierpnia 2022

  Dlaczego warto kupić oprawę oświetleniową od polskiego producenta?

  Coraz więcej osób zwraca uwagę na kraj, w jakim zostały wyprodukowane kupowane przez nie artykuły. Dotyczy to zarówno produktów żywnościowych czy tekstyliów, jak i akcesoriów do domu, ogrodu czy firmy. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka powodów, dla których warto wybrać oprawy zewnętrzne lub do pomieszczeń wyprodukowane przez polską firmę.

  Czytaj dalej
 • sadzonki pomidorów pod lampą LED
  22 sierpnia 2022

  Dobrze zaprojektowana oprawa oświetleniowa – dlaczego jest niezbędna?

  Dobór oświetlenia to bardzo istotny etap projektowania wnętrz. Do każdego domu, mieszkania czy miejsca pracy warto wybrać odpowiednie oprawy. Zapewnią one komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Będą również stylowym dodatkiem, który podkreśli charakter pomieszczenia. Opisujemy dziś, dlaczego dobór odpowiedniego oświetlenia jest tak ważny.

  Czytaj dalej
 • Uprawa
  19 sierpnia 2022

  Jakie oświetlenie do uprawy roślin szklarniowych?

  Rodzaje lamp do uprawy roślin Zakładając własną uprawę szklarniową często zastanawiamy się jaki sprzęt musimy zakupić. Gdy dokonamy wyboru lokalizacji dla naszych roślin przechodzimy do kolejnego bardzo ważnego etapu, czyli odpowiedniego doświetlenia uprawy. Na rynku oświetleniowym znajdziemy bardzo duży wybór lamp, dlatego warto zastanowić się, które mają najwięcej zalet. W […]

  Czytaj dalej
 • LED
  17 sierpnia 2022

  Ekonomiczne korzyści oświetlenia ledowego

  Ekonomia LED Następstwa wysokiej inflacji nie są korzystne. W czasach gdzie możemy zaobserwować rosnące stawki za energię, pierwszym krokiem jest przede wszystkim optymalizacja kosztów. Jedną z praktycznych zmian będzie wymiana oświetlenia. Wybierając oświetlenie LED o wysokiej skuteczności świetlnej można się spodziewać oszczędności na poziomie nawet do 70%. Typując oprawy LED […]

  Czytaj dalej
 • podświetlane sadzonki roślin
  21 czerwca 2022

  Kiedy konieczne jest doświetlanie roślin?

  Panujące w naszym kraju warunki klimatyczne nie zawsze sprzyjają rozwojowi roślin. Załamania pogody, niedobór wilgoci, ale przede wszystkim deficyt naturalnego światła to czynniki, które ograniczają możliwości wzrostu rośliny. Doświetlanie pozwoli na poprawę warunków rozwoju, a co za tym idzie uzyskanie większych plonów.

  Czytaj dalej
 • szklarnia
  24 marca 2022

  Kiedy potrzebne jest doświetlanie upraw?

  Najlepsze dla roślin jest światło naturalne, jednak w warunkach, w których brakuje światła słonecznego, szczególnie jesienią i zimą, doświetlanie roślin uprawnych ma duży wpływ na ich jakość i obfitość. Niezależnie od tego, czy jest to mała hodowla domowa, czy ogromna uprawa szklarniowa, sztuczne doświetlenie sprzyja zapewnieniu optymalnych warunków w zakresie […]

  Czytaj dalej
 • oprawa świetlna LED
  10 marca 2022

  Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do galerii sztuki?

  Muzea i galerie sztuki to miejsca, gdzie trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie, które ma na celu nie tylko podświetlić obraz, by skupić na nim uwagę zwiedzających, ale przede wszystkim sprawić, że będzie on czytelny dla osób odwiedzających galerię. Idealnie dobrane oświetlenie wydobędzie walory estetyczne obrazów i innych eksponatów, podkreśli ich […]

  Czytaj dalej
 • lampa LED na białym tle
  25 lutego 2022

  Jakie oświetlenie sprawdzi się przy wysokich temperaturach?

  Praca przy komputerze wymaga zupełnie innego oświetlenia niż praca na hali produkcyjnej czy w ciepłowni. Huty, kotłownie, a także innego rodzaju zakłady przemysłowe i produkcyjne to miejsca, w których panują szczególne warunki pracy, np. podwyższone warunki cieplne, które nie pozwalają na wykorzystanie tradycyjnych rozwiązań. W miejscach pracy wyróżniających się wysoką […]

  Czytaj dalej
 • biuro
  16 stycznia 2022

  Jakie światło jest odpowiednie do pracy biurowej?

  Zachowanie ergonomii w miejscu pracy jest niezwykle ważne, dlatego kluczowe jest nie tylko odpowiednio przygotowane stanowisko, ale także oświetlenie, które powinno dawać komfort przebywającym w biurze pracownikom. W związku z tym każdy pracodawca musi zadbać o dobre oświetlenie w miejscu pracy. Dobór odpowiednich opraw biurowych jest bardzo ważny dla naszego […]

  Czytaj dalej
 • lampa
  17 listopada 2021

  W jaki sposób dobrać oświetlenie do parków i ogrodów?

  Wcześnie zapadający pod naszą szerokością geograficzną zmrok sprawia, że wiele terenów musi być dodatkowo oświetlanych. Dotyczy to nie tylko dróg czy ulic, ale również publicznych i prywatnych terenów zielonych. Bez lamp doświetlających ścieżki i alejki w parkach lub ogrodach ciężko wyobrazić sobie jesienne albo zimowe przechadzki oraz spacery z dziećmi […]

  Czytaj dalej
 • oświetlenie zakład
  28 października 2021

  Jak długo trwa montaż oświetlenia dużych obiektów przemysłowych?

  Duże obiekty przemysłowe to zwykle hale stalowe, charakteryzujące się znaczną powierzchnią użytkową i sporą wysokością. Choć stosuje się w nich często okna dachowe oraz wszelkiego rodzaju pasma świetlne, to nie są one w stanie sprawić, że do wnętrza przedostanie się wystarczająca ilość światła słonecznego. Konieczne jest więc zastosowanie odpowiednio dobranych […]

  Czytaj dalej
 • port
  23 września 2021

  Jak dobrze oświetlić porty?

  Zewnętrzne lampy przemysłowe LED są obecne nie tylko w magazynach czy halach przemysłowych – dobre oświetlenie jest równie istotne w portach wodnych i lotniczych. Oprawy powinny zarówno zapewniać odpowiedni zakres oświetlenia węzłów komunikacyjnych, jak i być wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz niesprzyjające czynniki zewnętrzne. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę występującą […]

  Czytaj dalej
 • oświetlenie na hali
  19 sierpnia 2021

  Jakie oświetlenie będzie dobre dla hal magazynowych?

  Oświetlenie przemysłowe LED w halach magazynowych musi spełniać szczególne wymagania, aby praca w danym miejscu była bezpieczna i komfortowa dla pracowników. W tym wypadku liczą się takie kwestie jak natężenie światła, a także ilość i równomierne rozmieszczenie punktów świetlnych. Na etapie planowania należy zwrócić szczególną uwagę na podstawy prawne i […]

  Czytaj dalej
 • parking
  22 lipca 2021

  Jak dobrze i tanio oświetlić parking?

  Parking powinien być miejscem o dobrej widoczności, aby zapobiec niepotrzebnych stłuczek czy uszkodzeń auta. Warto zatem zadbać o praktyczne i tanie oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem są oprawy LED zewnętrzne, które łączą obie cechy. Ich praktyczność wynika z dużych możliwości technologii LED. Dostępne są różne opcje pod względem natężenia światła, barwy i […]

  Czytaj dalej
 • lampa uliczna
  4 czerwca 2021

  Jakie są rodzaje opraw ulicznych led?

  Oświetlenie zewnętrzne jest istotne dla wszystkich użytkowników przestrzeni publicznej (jak np. ulice, place, parki itp.). Pozwala na lepszą widoczność, zapewnia poczucie bezpieczeństwa, a do tego tworzy charakterystyczny klimat miejski. Coraz bardziej powszechnym i zauważalnym trendem w przestrzeni publicznej jest montaż opraw zewnętrznych LED. Powodem, dla którego administratorzy danej przestrzeni decydują […]

  Czytaj dalej
 • oprawa
  10 maja 2021

  Jak ma się ekologia do lamp led?

  Wiele osób zastanawia się nad wpływem oświetlenia przemysłowego LED na środowisko naturalne. Czy jest to ekologiczne rozwiązanie dla firm zajmujących się branżą przemysłową? Pod jakim względem technologia LED może mieć korzystne działanie? Nie bez powodu Komisja Europejska zdecydowała się na wycofanie z produkcji klasycznych żarówek, które były nieefektywne i przede […]

  Czytaj dalej
 • oświetlenie ulicy
  5 maja 2021

  Jak oszczędzać światło na ulicach?

  Światło na ulicach spełnia funkcję nie tylko lepszej widoczności dla wszystkich osób w otoczeniu – choć niewątpliwie jest to główne zadanie oświetlenia zewnętrznego. Uliczne lampy mają również w niemalże dosłownym znaczeniu pokazać miasto w jak najlepszym świetle: czyli tak, aby budynki, elementy małej architektury i inne obiekty w otoczeniu prezentowały […]

  Czytaj dalej