LAMPY LED DO UPRAWY KONOPI

Strona główna » HORTI 2 CB

Oprawa LED do uprawy roślin – Horti 2

Horti 2 to oprawa przeznaczona do doświetlenia upraw szklarniowych. Lampa posiada lekką, wytrzymałą i smukłą formę, dzięki aluminiowej obudowie oraz przesłonie wykonanej z PMMA.

W oświetleniu Horti 2 zastosowano unikalny w skali światowej, opatentowany system pulsacyjnego doświetlania roślin. W zależności od doboru spektrum, oprawę można wykorzystać do doświetlania różnych rodzajów upraw. Horti 2 została stworzona z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników, dlatego w zależności od preferencji można dobrać oprawę o różnych mocach. Dostępne warianty: 200 W, 160 W oraz 120 W.

Każda oprawa posiada indywidualny system sterowania. Dodatkowo z myślą o większych uprawach zaprojektowaliśmy system sterowania grupowego. Ponadto sterownik posiada funkcję indywidualnego regulowania mocy – 10 poziomów, każdy poziom umożliwia redukcję mocy / przyciemnienie o 10 %.

Oprawa Horti 2 wykonana jest zgodnie z najwyższymi wymogami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej (WE)) nr 2023/2006 z dnia 22 grudnia 2006 r. w odniesieniu do materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością (Dz. Urz. EU L384 z 29.12.2006, str. 75 z późn. zm.).
Wysokociśnieniowy odlew aluminiowy malowany proszkowo zapewnia wysoką szczelność IP65. Opływowy kształt obudowy nie posiada miejsc w których może się zbierać kurz i brud oraz zapewnia bardzo łatwe czyszczenie oprawy. Transparentna przesłona z PMMA zapewnia odpowiednią wytrzymałość mechaniczną jak i chemiczną do produkcji żywności. W oprawie zastosowano bardzo wydajne diody firmy Samsung oraz wydajny driver LED co skutkuje niską emisją ciepła na poziomie 365 BTU / h. Po godzinie pracy lampa ma max 45°C.

Parametry techniczne oprawy HORTI 2 CB

DOSTĘPNE WARIANTY
MODEL MOC PPF KLASA OCHRONY IP IK ŚREDNIA MOC ZASTOSOWANIE
Horti 2 CB 200W / 20W 500 µmol / s I 65 04 100W Uprawy Cannabis
Horti 2 A 200W / 20W 510 µmol / s I 65 04 100W Rozsady
Horti 2 B 200W / 20W 560 µmol / s I 65 04 100W Uprawy Szklarniowe

Parametry techniczne

  • Zasilanie: 230 V AC / 50-60 Hz

  • Temperatura pracy: +5°C… +40°C

  • Żywotność L90B50: powyżej 70 000 h

  • Współczynnik mocy: >0,94 (pełna moc)

  • Montaż: zawieszany

  • Obudowa: aluminium, PMMA

  • Chłodzenie: pasywne

  • Gwarancja: 5 lat

Wymiary

Nazwa L(mm) L1mm() L2(mm) W(mm) H(mm) H1(mm) Waga(kg)
Horti 2 CB 790 660 643 140 61,5 124 3,65

Wysokość zawieszenia oprawy

Dobór spektrum w zależności od potrzeb i rodzaju upraw

Spektrum dobraliśmy na podstawie wieloletnich badań naukowych we współpracy Instytutem Fizjologii Roślin Polskiej Akademii Nauk, a także we współpracy właścicielami upraw w Polsce i Europie. Każda z naszych opraw ma możliwość doboru spektrum w zależności do jej docelowego przeznaczenia. Oprawy Horti 2 dostarczają wizualnie białe światło, bezpieczne dla oczu. Są jednak one wzbogacone diodami o różnych kolorach odpowiadających potrzebom i sposobom uprawy roślin. W tym celu stosujemy diody renomowanych marek takich jak Osram, Samsung czy Lumileds. Opracowaliśmy trzy rodzaje spektrum w oparciu o najnowsze badania naukowe, jak i konsultacje ze specjalistami.

Wykres Spektrum
Spektrum CB bazuje na widmie złożonym w rezultacie ze światła białego. Dedykowane jest przede wszystkim do upraw Cannabis.
Wykres Spektrum
Spektrum A bazuje na kolorach widma niebieskiego, które znacząco wpływa na rozwój w początkowych fazach wzrostu rośliny. Zastosowanie go przynosi najlepsze rezultaty w uprawie rozsad.
Wykres Spektrum
Spektrum B bazuje na kolorze widma czerwonego, przynosi najlepsze rezultaty w zakresie wzrostu roślin – w uprawie roślin szklarniowych.

Lampy LED do uprawy konopi

Lampy LED do uprawy konopi pozwolą na zapewnienie roślinom optymalnych warunków do wzrostu i rozwoju. Odpowiednio dobrane umożliwią zwiększenie produkcji, a co za tym idzie – wzrost zysków z uprawy. Ledy do marihuany to także rozwiązanie umożliwiające obniżenie kosztów produkcji. Tego rodzaju lampy zachowują bowiem dużą wydajność, pobierając niewielką ilość energii elektrycznej. Spektrum światła emitowanego przez oprawy Horti 2 CB zostało opracowane pod kątem optymalnego oświetlania upraw cannabis.

Jak wybrać oświetlenie do uprawy konopi?

Konopie należą do roślin wymagających dostarczenia dużej ilości światła o odpowiednim spektrum. Krótki okres wegetacyjny i często niekorzystne warunki atmosferyczne nie sprzyjają ich uprawie. Z tego powodu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia do hodowli marihuany. Należy wybrać oprawy zapewniające światło o długościach fal odpowiadających pełnemu spektrum naturalnego światła słonecznego. Oświetlenie LED do uprawy konopi powinno też być zaprojektowane w sposób wspomagający rośliny zarówno w fazie wzrostu, jak i na etapie kwitnienia i plonowania. Dla przedsiębiorcy prowadzącego uprawę ważny będzie także niski koszt eksploatacji lamp, ich bezpieczeństwo oraz długa żywotność diod LED.

Wszystkie te warunki spełniają nasze oprawy Horti 2 CB przeznaczone do doświetlania upraw konopi. Dodatkowo wyposażone zostały one w objęty patentem system pulsacyjnego strumienia światła. Technologia ta uwzględnia okresowe zmniejszanie natężenia światła, podobnie jak ma to miejsce w środowisku naturalnym. Dzięki temu możliwa jest regeneracja aparatu fotosyntetycznego roślin. Co za tym idzie, mogą one efektywnie wykorzystać światło o wyższym natężeniu, co sprzyja zwiększeniu ich produkcyjności. Dodatkową zaletą tego systemu jest zmniejszenie poboru energii, a zatem obniżenie jej kosztów, a także pasywne chłodzenie, co z kolei wpływa na wydłużenie żywotności diod LED.

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.