Horti 2 CB - Lampy doświetlające Cannabis

Oprawy serii Horti przeznaczone są do doświetlenia upraw szklarniowych oraz upraw typu indoor. Opracowane przez naszą firmę specjalistyczne spektrum Horti 2 CB jest dedykowane do upraw cannabis. Skład spektrum został starannie dobrany i udoskonalony bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz testach praktycznych mających wspólny cel - uzyskanie obfitych plonów o najwyższej jakości przy minimalnych kosztach produkcji. W oświetleniu Horti, zastosowano unikalne rozwiązania polegające na impulsowym doświetlaniu roślin.

Horti 2

ZASTOSOWANIE:

Horti to oprawy zaprojektowane do upraw roślin - w warunkach typu Indoor oraz do doświetlania asymilacyjnego pod osłonami (uprawy szklarniowe) - pulsacyjny system oświetlenia wspomaga zarówno fazę wegetatywną (wzrost) jak i fazę generatywną (kwitnienie/plonowanie).

 

Technologia pulsacyjnego strumienia światła

Innowacją na skalę światową oraz ewenementem na rynku opraw agro jest zastosowanie opatentowanej przez Perfand LED technologii pulsacyjnego strumienia światła. Zapewnia ona okresowe zmniejszenie natężenia światła, co pozwala na regenerację aparatu fotosyntetycznego sprawiając, że jest on jeszcze lepiej przygotowany na przyjęcie i efektywne wykorzystanie światła o wyższym natężeniu. W ten sposób 'gospodarka energią' rośliny staje się bardziej wydajna, bliższa naturalnym zjawiskom w przyrodzie, a koszt eksploatacji jest znacząco niższy w porównaniu do opraw LED innych producentów i tradycyjnych źródeł światła (HPS). Dla oprawy o mocy 200 W ,świecącej w systemie modulowanym 200 W / 20 W średnie zużycie prądu wynosi jedynie 100 W.

wykres

Dodatkowa zaletą takiego systemu jest pasywne chłodzenie. Temperatura maduży wpływ na żywotność diod LED oraz innych podzespołów elektronicznych.Zastosowanie odpowiedniej konstrukcji oprawy oraz świecenia modulowanegozapewnia działanie podzespołów w odpowiedniej temperaturze. Dzięki temu niemusimy stosować dodatkowych radiatorów i wentylatorów chłodzących aoprawa ma powierzchnie jednolitą odporną na zanieczyszczenia i łatwą doczyszczenia (GMP).

DANE TECHNICZNE

NazwaMocStrumień świetlnyKlasa ochronyIPIKŚrednia mocZastosowanie
Horti 2 CB200 W / 20 W500 μmol / sI6504100 WUprawy Cannabis

Zasilanie: 230 V AC / 50-60Hz
Temperatura pracy: +5°C... +40°C
Żywotność L90B50: powyżej 70 000 h
Współczynnik mocy: >0,99 (pełna moc)
Montaż: zwieszany
Obudowa: aluminium, PMMA
Chłodzenie: pasywne
Gwarancja: 5 lat
Sterowanie: zintegrowane w każdej oprawie. Sterowanie obejmuje system impulsowy: praca z mocą 200 W x n sekund, praca z mocą 20 W x n sekund.

Horti 2 CB
Horti 2 CB

PLIKI DO POBRANIA

Opis
Opis

 

 

Lampy LED do uprawy konopi pozwolą na zapewnienie roślinom optymalnych warunków do wzrostu i rozwoju. Odpowiednio dobrane umożliwią zwiększenie produkcji, a co za tym idzie – wzrost zysków z uprawy. Ledy do marihuany to także rozwiązanie umożliwiające obniżenie kosztów produkcji. Tego rodzaju lampy zachowują bowiem dużą wydajność, pobierając niewielką ilość energii elektrycznej. Spektrum światła emitowanego przez oprawy Horti 2 CB zostało opracowane pod kątem optymalnego oświetlania upraw cannabis.

Jak wybrać oświetlenie do uprawy konopi?

Konopie należą do roślin wymagających dostarczenia dużej ilości światła o odpowiednim spektrum. Krótki okres wegetacyjny i często niekorzystne warunki atmosferyczne nie sprzyjają ich uprawie. Z tego powodu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia do hodowli marihuany. Należy wybrać oprawy zapewniające światło o długościach fal odpowiadających pełnemu spektrum naturalnego światła słonecznego. Oświetlenie LED do uprawy konopi powinno też być zaprojektowane w sposób wspomagający rośliny zarówno w fazie wzrostu, jak i na etapie kwitnienia i plonowania. Dla przedsiębiorcy prowadzącego uprawę ważny będzie także niski koszt eksploatacji lamp, ich bezpieczeństwo oraz długa żywotność diod LED.

Wszystkie te warunki spełniają nasze oprawy Horti 2 CB przeznaczone do doświetlania upraw konopi. Dodatkowo wyposażone zostały one w objęty patentem system pulsacyjnego strumienia światła. Technologia ta uwzględnia okresowe zmniejszanie natężenia światła, podobnie jak ma to miejsce w środowisku naturalnym. Dzięki temu możliwa jest regeneracja aparatu fotosyntetycznego roślin. Co za tym idzie, mogą one efektywnie wykorzystać światło o wyższym natężeniu, co sprzyja zwiększeniu ich produkcyjności. Dodatkową zaletą tego systemu jest zmniejszenie poboru energii, a zatem obniżenie jej kosztów, a także pasywne chłodzenie, co z kolei wpływa na wydłużenie żywotności diod LED.