Oprawa LED do upraw wertykalnych – Horti 2 VT

Horti 2 VT to oprawa przeznaczona do doświetlenia upraw wertykalnych. Jej konstrukcja to zestaw 10 rur wykonanych z PC oraz zewnętrzny aluminiowy zasilacz / sterownik. Pojedyncze tuby połączone są ze sobą liniowo za pomocą przewodu oprawionego w złącza umożliwiające szybki montaż. Dodatkowo oprawy można wyposażyć w przełącznik on / off, który pozwala na wyłączenie lub włączenie lamp w zależności od zapotrzebowania.

Kompletny zestaw wyposażony jest w zewnętrzny zasilacz ze zintegrowanym sterownikiem mikroprocesorowym i autorskim oprogramowaniem. Sterownik dostosowuje moc zestawu w zależności od ilości aktywnych opraw.

W oświetleniu Horti 2 VT, zastosowano unikalny w skali światowej, opatentowany system doświetlania roślin. W zależności od doboru spektrum, oprawę można wykorzystać do różnych rodzajów upraw.

PARAMETRY TECHNICZNE OPRAWY HORTI 2 VT

DOSTĘPNE WARIANTY

PARAMETRY TECHNICZNE

  • Zasilanie: 230 V AC / 50-60 Hz
  • Temperatura pracy: +5°C… +40°C
  • Żywotność L90B50: powyżej70 000 h
  • Współczynnik mocy: >0,90 (pełna moc)
  • Montaż: zawieszany
  • Obudowa: PC, aluminium (zasilacz)
  • Chłodzenie: pasywne
  • Gwarancja: 5 lat

WYMIARY

Dobór spektrum w zależności od potrzeb i rodzaju upraw

Spektrum dobraliśmy na podstawie wieloletnich badań naukowych we współpracy Instytutem Fizjologii Roślin Polskiej Akademii Nauk, a także we współpracy właścicielami upraw w Polsce i Europie. Każda z naszych opraw ma możliwość doboru spektrum w zależności do jej docelowego przeznaczenia. Oprawy Horti 2 dostarczają wizualnie białe światło, bezpieczne dla oczu. Są jednak one wzbogacone diodami o różnych kolorach odpowiadających potrzebom i sposobom uprawy roślin. W tym celu stosujemy diody renomowanych marek takich jak Osram, Samsung czy Lumileds. Opracowaliśmy trzy rodzaje spektrum w oparciu o najnowsze badania naukowe, jak i konsultacje ze specjalistami.

Wykres Spektrum

Spektrum CB bazuje na widmie złożonym w rezultacie ze światła białego. Dedykowane jest przede wszystkim do upraw Cannabis.

Wykres Spektrum

Spektrum A bazuje na kolorach widma niebieskiego, które znacząco wpływa na rozwój w początkowych fazach wzrostu rośliny. Zastosowanie go przynosi najlepsze rezultaty w uprawie rozsad.

Wykres Spektrum

Spektrum B bazuje na kolorze widma czerwonego, przynosi najlepsze rezultaty w zakresie wzrostu roślin – w uprawie roślin szklarniowych.


POBIERZ

Horti 2 VT – Karta produktu

Horti

Horti 2 – Katalog

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z naszym działem projektowym, który wyjaśni wszystkie zagadnienia i przygotuje projekt oświetlenia dedykowanego dla Twoich upraw z wykorzystaniem opraw Horti 2 VT – uwzględniający wszystkie istotne dla prawidłowego rozwoju upraw czynniki.