Oświetlenie do wzrostu roślin - Horti B++

Horti B++ to oprawy LED do przeznaczone do wzrostu roślin o białej barwie światła, wzbogacone specjalnie dobranymi diodami innych kolorów. W zależności od specyfiki spektrum oprawa przeznaczona jest do upraw: bazylii i innych ziół, sałaty, róż, pomidorów i innych.

Dzięki zastosowaniu unikalnego rozwiązania jakim jest modulowany tryb oświetlania roślin – modulated light source, oprawy Horti są maksymalnie wydajne i oszczędne. Oświetlenie modulowane ma znaczący wpływ na rozwój i szybkość wzrostu roślin. Z naszch doświadczeń i opinii plantatorów wynika, że rośliny doświetlane oprawami HORTI posiadały większą masę i wyraźnie ciemniejsze zabarwienie, co wskazuje na większe nagromadzenie asymilatów

Nazwa Moc Strumień
Horti B++ 300W/20W 840 μmol/s
Horti B++ najlepsze oprawy do uprawy roślin

DANE TECHNICZNE

Horti B+ oprawy LED do wzrostu roślin
Oprawy LED do uprawy roślin

Montaż: zwieszany
Zasilanie: 230V AC / 50-60Hz
Temperatura pracy: -20°C…+40°C
Żywotność L90B10: 70 000h
Współczynnik mocy: >0,97
Obudowa: aluminium, szkło hartowane, PC

wykres

Modulated light source

Technologia modulowanego strumienia świetlnego zapewnia maksymalną efektywność fotosyntezy. Ważną składową systemu jest także odpowiednio dobrane spektrum oprawy Horti B++.

Transmisja światła przez liść jest bezpośrednio powiązana z przemieszczaniem się chloroplastów w odpowiedzi na intensywność światła.

Opatentowany modulowany tryb oświetlania gwarantuje maksymalne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej w stosunku do oświetlenia stałego LED.

Wymiary

Nazwa L H W Waga
Horti B++ 1516 99 99 5 kg
rys wymiar
PASEK

Badania

Polska Akademia Nauk - Instytut Fizjologii Roślin

Oświetlenie do uprawy roślin Perfand LED powstają w oparciu o najnowsze badania naukowe przy konsultacji ze specjalistami, a zastosowane technologie są testowane w Instytucie Fizjologii Roślin Polskiej Akademii Nauk. Stale poszerzamy zakres badań o nowe gatunki roślin, by doskonalić nasze produkty.

Po pozytywnym przejściu testów laboratoryjnych oprawy Horti są testowane w warunkach szklarniowych. W tym zakresie współpracujemy z ogrodnikami w Polsce i za granicą (m.in w Finladii, Szwecji i na Islandii).