Doświetlanie roślin w szklarni – Horti B++

Horti B++ to oprawy LED przeznaczone do doświetlania roślin w szklarni. Charakteryzują się białą barwą światła, a do tego wzbogacone są specjalnie dobranymi diodami innych kolorów. W zależności od specyfiki spektrum oprawy, przeznaczone są one przede wszystkim do doświetlania:

  • bazylii i innych ziół,
  • sałaty,
  • róż,
  • pomidorów,

a także innych upraw warzywnych i owocowych czy kwiatów, które ze względu na zmienne warunki atmosferyczne, potrzebują dodatkowego źródła światła. Doświetlanie roślin specjalnymi oprawami liniowymi LED sprawia, że uprawy wykazują się większym nagromadzeniem asymilatów. Dzięki temu rośliny mają m.in. większą masę i ciemniejsze zabarwienie. Ponadto zapewniamy, że oprawy Horti są maksymalnie wydajnym i oszczędnym rozwiązaniem dla plantatorów. Zawdzięcza się to modulowanemu trybowi oświetlania roślin (Modulated Light Source), który wpływa na efektywność fotosyntezy.

Oprawy Horti B++ można stosować zarówno w fazie rozsad, jak i na etapie kwitnienia lub owocowania upraw. Podobnie jak oprawy Horti CB+ są wykorzystywane przede wszystkim jako doświetlanie roślin w szklarniach.

Nazwa Moc Strumień
Horti B++ 300W/20W 840 μmol/s
Horti B++ najlepsze oprawy do uprawy roślin

DANE TECHNICZNE

Horti B+ oprawy LED do wzrostu roślin
Oprawy LED do uprawy roślin

Montaż: zwieszany
Zasilanie: 230V AC / 50-60Hz
Temperatura pracy: -20°C…+40°C
Żywotność L90B10: 70 000h
Współczynnik mocy: >0,97
Obudowa: aluminium, szkło hartowane, PC

wykres

Modulated light source

Technologia modulowanego strumienia świetlnego zapewnia maksymalną efektywność fotosyntezy. Ważną składową systemu jest także odpowiednio dobrane spektrum oprawy Horti B++.

Transmisja światła przez liść jest bezpośrednio powiązana z przemieszczaniem się chloroplastów w odpowiedzi na intensywność światła.

Opatentowany modulowany tryb oświetlania gwarantuje maksymalne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej w stosunku do oświetlenia stałego LED.

Wymiary

Nazwa L H W Waga
Horti B++ 1516 99 99 5 kg
rys wymiar
PASEK

Badania nad skutecznością opraw LED do doświetlania roślin

Polska Akademia Nauk - Instytut Fizjologii Roślin

Nasze oprawy do doświetlania roślin uprawnych powstają w oparciu o najnowsze badania naukowe przy konsultacji ze specjalistami, a zastosowane technologie są testowane w Instytucie Fizjologii Roślin Polskiej Akademii Nauk. Stale poszerzamy zakres badań o nowe gatunki roślin, by doskonalić nasze produkty.

Po pozytywnym przejściu testów laboratoryjnych oprawy Horti są testowane w warunkach szklarniowych. W tym zakresie współpracujemy z ogrodnikami w Polsce i za granicą (m.in. w Finlandii, Szwecji, a także na Islandii). Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat danego modelu opraw LED do doświetlania roślin w szklarni, to serdecznie zachęcamy do sprawdzenia karty produktu, a także zapraszamy do kontaktu. Każdy Klient może liczyć na profesjonalne wsparcie z naszej strony.