HORTI 2 – Oświetlaj uprawy z patentem Perfandu:
Z natury do rozwiązania

Strona główna » Horti

HORTI 2

Oprawa przeznaczona do doświetlenia upraw szklarniowych.
Moc pojedyńczej oprawy: 200 W / 20 W.

HORTI 2 SQ

Oprawa przeznaczona do doświetlenia upraw Cannabis, growbox.
Moc pojedynczej oprawy: 100 W / 20 W.

HORTI 2 SQx4

Oprawa przeznaczona do doświetlenia upraw Cannabis, growbox.
Moc pojedynczej oprawy: 100 W / 20 W.

HORTI 2 LN

Oprawa liniowa przeznaczona do doświetlenia upraw Cannabis.
Moc pojedynczej oprawy: 200 W / 30 W.

HORTI 2 LNx2

Oprawa liniowa przeznaczona do doświetlenia upraw Cannabis.
Moc pojedynczej oprawy: 200 W / 30 W.

HORTI 2 LNx4

Oprawa liniowa przeznaczona do doświetlenia upraw Cannabis.
Moc pojedynczej oprawy: 200 W / 30 W.

HORTI 2 VTs

Oprawa przeznaczona do doświetlenia upraw wertykalnych.Zestaw składa się z 10 tub.
Moc zestawu to 265 W / 35 W.

Odkryj wyjątkową serię opraw Horti 2

Horti 2 to seria czterech innowacyjnych opraw LED do uprawy różnych rodzajów roślin działające według opatentowanej technologii pulsacji źródłem światła (6s/8s). Zastosowanie lamp umożliwia rozwiązanie problemu deficytu naturalnego światła, szczególnie w okresie zimowym. Pozwala to na wydłużenie okresu produkcji / wegetacji. Dzięki temu uprawy roślin przez cały rok – niezależnie od warunków pogodowych.

Rodzaje typu opraw Horti 2

Horti 2 – to oprawa przeznaczona do doświetlenia upraw szklarniowych. Moc pojedynczej oprawy: 200 W / 20 W.

Horti 2 VT – to oprawa przeznaczona do doświetlenia upraw wertykalnych. Zestaw składa się z 10 tub.Moc zestawu to 265 W / 35 W.

Horti 2 LN – to oprawa liniowa przeznaczona do doświetlenia upraw Cannabis. Dzięki przemyślanej konstrukcji oprawa dostępna jest również w zestawie złożonym z 4 sztuk. Moc pojedynczej oprawy: 200 W / 20 W.

Horti 2 SQ – to oprawa przeznaczona do doświetlenia upraw Cannabis, growbox. Oprawa występuje również w zestawie złożonym z 4 sztuk. Moc pojedynczej oprawy: 100 W / 20 W.

Inspiracja prosto z natury!

Obserwacja otaczającego nas świata, rosnące zapotrzebowanie i koszty w sektorze upraw, zmotywowały nas do stworzenia nowych opraw LED, które będą wspierać w codziennej pracy rolników, plantatorów oraz osoby zajmując się uprawą.

Jesteśmy świadomi, że światło odgrywa ważną rolę w życiu i rozwoju wszystkich roślin. Fotosynteza to proces, który przy udziale światła wytwarza związki organiczne, stanowiące główne źródło odżywiania rośliny, bezpośrednio uwalniane do atmosfery.

Niestety w okresie jesień-zima-wiosna dni są krótsze, co przekłada się na skrócenie okresu wegetacji ze względu na mniejszą ilość energii słonecznej absorbowanej przez roślinę. Wzrost kosztów upraw sprawia, że dotychczas używane sztuczne źródła światła, jak lampy jarzeniowe, sodowe, HPS lub metalohalogenkowe zaczynają generować bardzo duże koszty wynikające ze zużycia energii elektrycznej. Rozwiązaniem są nowe technologie i innowacje w dziedzinie doświetlania upraw lampami LED. Są to wydajne źródła światła, które z powodzeniem można stosować do różnego rodzaju upraw.

Perfand LED

Oryginalna metoda

W naturze możemy zaobserwować, że energia świetlna nie dociera do roślin w sposób ciągły. Na ilość i długość naświetlenia ma wpływ wiele czynników, jak na przykład pora roku czy też warunki atmosferyczne – zachmurzenie. Ponadto ze względu na budowę, same rośliny mogą ograniczać odbiór promieni słonecznych – nachodzące na siebie liście oraz usytuowanie poszczególnych roślin. Dostrzeżenie tych zjawisk oraz dalsza obserwacja fizjologii roślin w środowisku naturalnym wykazała, że brak stałego, ciągłego doświetlania przez słońce korzystniej wpływa na rozwój roślin. Dzięki inspiracji zaczerpniętej prosto z natury powstał nasz autorski, unikatowy w skali światowej, pulsacyjny system doświetlania roślin. Opiera się on na modulacji światła o spektrum odpowiednim dla danej uprawy.


Pulsacyjna metoda doświetlania dla roślin

Innowacją na skalę światową oraz ewenementem na rynku opraw, dedykowanych do oświetlania roślin jest zastosowanie opatentowanej przez Perfand LED technologii pulsacyjnego strumienia światła. Cyklicznie działających na zasadzie (6s większa moc na 8s mniejsza moc).
Zapewnia ona okresowe zmniejszenie natężenia światła, co pozwala na regenerację aparatu fotosyntetycznego. Dzięki temu jest on jeszcze lepiej przygotowany na efektywne wykorzystanie kolejnej dawki światła mającego wyższe natężenie. W ten sposób ‘gospodarka energią rośliny staje się bardziej wydajna, bliższa naturalnym zjawiskom, które występują w przyrodzie.


Więcej o technologii pulsacji -> https://perfandled.pl/technologia-pulsacji/


wykres

Przeprowadzone dotychczas badania wskazują, że jest to jeden z najlepszych sposobów na odwzorowanie mechanizmów zachodzących podczas naturalnego rozwoju roślin przy jednoczesnym zwiększeniu absorpcji światła i minimalizacji stresu. Badania przeprowadzone we współpracy z Polską Akademią Nauk dowiodły, że na przetestowanych roślinach światło impulsowe patentowane przez Perfand LED jest bardziej efektywne niż światło stałe LED i światło tradycyjne dostarczane przez HPS. Dodatkowo zastosowanie tego rozwiązania maksymalizuje wydajność i oszczędność upraw.

Zalety systemu pulsacji

Zaletą takiego systemu jest pasywne chłodzenie. Wysoka temperatura ma znaczący wpływ na skrócenie żywotności diod LED, a także innych elementów i podzespołów elektronicznych. Zastosowanie odpowiedniej konstrukcji oprawy oraz świecenia modulowanego zapewnia działanie podzespołów w odpowiedniej temperaturze. Dzięki temu nie musimy stosować dodatkowych radiatorów i wentylatorów chłodzących, a oprawa ma powierzchnie jednolitą, odporną na zanieczyszczenia i łatwą do czyszczenia (GMP).

Wysokość zawieszenia oprawy

Każdy centymetr wyżej wpływa na zmniejszenie wartości μmoli docierających do rośliny!
Oprawa zawieszona na różnych wysokościach ma inną moc w szczycie oraz różne wartości PPFD. To bezpośrednio potwierdza, jak ważna jest wysokość, na której powieszone są lampy, jeżeli chcemy osiągnąć optymalne oświetlenie upraw.
Przy projektowaniu oświetlenia warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim każdy gatunek rośliny ma inne wymagania, w tym związane z ilością dostarczanego światła. W związku z tym należy zadbać o odpowiednie rozmieszczenie lamp do uprawy roślin. Zalecamy zgłosić się do naszego działu projektowego, który przygotuje projekt oświetlenia szklarni z użyciem opraw Horti – uwzględniając wszystkie istotne czynniki do prawidłowego rozwoju upraw.
zakres światła

Dowolny wybór spektrym w zależności od przeznaczenia

Spektrum dobraliśmy na podstawie wieloletnich badań naukowych we współpracy z Instytutem Fizjologii Roślin Polskiej Akademii Nauk, a także we współpracy z właścicielami upraw w Polsce i Europie. Każda z naszych opraw ma możliwość doboru spektrum w zależności do jej docelowego przeznaczenia. Oprawy Horti 2 dostarczają wizualnie białe światło, bezpieczne dla oczu. Są jednak one wzbogacone diodami o różnych kolorach odpowiadających potrzebom i sposobom uprawy roślin. W tym celu stosujemy diody renomowanych marek takich jak Osram, Samsung czy Lumileds. Opracowaliśmy trzy rodzaje spektrum w oparciu o najnowsze badania naukowe, jak i konsultacje ze specjalistami.
Spektrum CB opiera się na widmie złożonym w efekcie ze światła białego. Jest ono dedykowane do uprawy konopi indyjskich.
Wykres Spektrum
Spektrum A oparte jest na kolorach niebieskiego widma, przynosi najlepsze rezulaty we wczesnych fazach wzrostu roślin - w uprawie rozsady
Wykres Spektrum
Spektrum B oparte na kolorze czerwonego widma, przenosi najlepsze rezultaty dla wzrostu roślin - w uprawie szklarniowej

Uprawy pod oprawami Horti

W przeprowadzonych testach porównawczych “side by side” z systemami HPS (dual), CFL oraz oprawami LED innych producentów rośliny uprawiane pod oprawami HORTI wykazują:

  • Zwiększenie gęstości i objętości roślin;

  • Przyspieszenie wzrostu;

  • Brak niedoborów u rośliny (w całej fazie wzrostu);

  • Wyeliminowanie zagrożenia przegrzania się powierzchni liści oraz kwiatów, będącego częstą przyczyną zahamowania lub nieprawidłowego rozwoju w fazie wzrostu i kwitnienia.

Techniczne wartości dodane

  • Wszystkie oprawy produkowane są w naszej fabryce w Trzebnicy zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001:2015.

  • Każdy produkt z naszej oferty jest posiada 5-letnią gwarancją.

  • Zastosowanie odpowiedniej konstrukcji oprawy oraz świecenia modulowanego zapewnia działanie podzespołów w odpowiedniej temperaturze oraz prawidłowe odprowadzanie ciepła.

  • Spełniają wymogi EU-GMP. Zastosowanie odpowiedniej konstrukcji oprawy oraz świecenia modulowanego zapewnia działanie podzespołów w odpowiedniej temperaturze oraz prawidłowe odprowadzanie ciepła.

  • Przemyślana konstrukcja i wykorzystane materiały sprawiają, że lampa posiada wysoką klasę szczelności (IP65). Oprawy mają powierzchnię jednolitą, odporną na zanieczyszczenia i łatwą do czyszczenia (GMP).

Jaki wpływ na uprawy roślin mają lampy doświetlające LED?

Tempo wzrostu i dojrzewania oraz masa tkankowa roślin uzależnione są od dostępności światła, optymalnego dla konkretnego gatunku upraw. Zadaniem lamp doświetlających LED jest dostarczenie roślinom odpowiedniej wiązki światła w czasie ograniczonej ekspozycji upraw na światło naturalne. Duży wpływ na rozwój upraw ma barwa światła, która powinna być dobierana do gatunku oraz fazy wzrostu roślin. Celem opracowanych przez nas lamp LED do doświetlania roślin uprawnych jest optymalizacja promieniowania, któremu poddawane są uprawy. Przemyślana konstrukcja lamp LED Horti do upraw roślinnych umożliwia emitowanie światła o optymalnym dla roślin składzie widma optycznego.

Jakie barwy światła emitowanego przez lampy LED do doświetlania upraw są korzystne dla roślin?

Największe znaczenie w procesie fotosyntezy roślin odgrywają barwy: czerwona oraz niebieska. Powodują one zwiększenie produkcji chlorofilu u roślin. Doświetlanie upraw lampami LED w kolorze czerwonym jest szczególnie ważne w początkowym stadium rozwoju roślin, kiedy tworzą się liście. Światło niebieskie wspomaga proces ukorzeniania się roślin. Odpowiednio dobrane pasmo zielonego światła, emitowanego przez lampy LED do upraw wpływa na wydłużanie łodyg roślin i przyrost ich masy.

Badania nad skutecznościa opraw LED do doświetlania roślin

Polska Akademia Nauk - Instytut Fizjologii Roślin

Nasze oprawy do doświetlania roślin uprawnych powstają w oparciu o najnowsze badania naukowe przy konsultacji ze specjalistami, a zastosowane technologie są testowane w Instytucie Fizjologii Roślin Polskiej Akademii Nauk. Stale poszerzamy zakres badań o nowe gatunki roślin, by doskonalić nasze produkty.

Po pozytywnym przejściu testów laboratoryjnych oprawy Horti są testowane w warunkach szklarniowych. W tym zakresie współpracujemy z ogrodnikami w Polsce i za granicą (m.in. w Finlandii, Szwecji, a także na Islandii). Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat danego modelu opraw LED do doświetlania roślin w szklarni, to serdecznie zachęcamy do sprawdzenia karty produktu, a także zapraszamy do kontaktu. Każdy Klient może liczyć na profesjonalne wsparcie z naszej strony.

Lampy LED do uprawy roślin to ekonomiczny sposób na uzupełnienie niedoborów naturalnego światła. Nasze innowacyjne oprawy Horti umożliwiają doświetlanie roślin w szklarni oraz zapewnienie optymalnego oświetlenia tym uprawianym wewnątrz pomieszczeń. W naszej ofercie znajdą Państwo lampy LED do uprawy konopi oraz innych wymagających roślin. Zapewniamy także systemy oświetlenia upraw wertykalnych. Lampy LED pozwolą na prowadzenie upraw przez cały rok, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych i dostępności naturalnego światła. Oprawy te zostały wyposażone w diody LED emitujące światło białe, zbliżone do naturalnego, wzbogacone o długości fal niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Zapewniają zatem optymalne oświetlenie roślin, a jednocześnie są przyjazne dla wzroku pracujących przy uprawie osób.

Dlaczego światło dla roślin jest bardzo ważne?

Światło dla roślin jest niezbędne do prowadzenia przez nie fotosyntezy. W procesie tym organizmy autotroficzne zawierające w swoich komórkach chlorofil wytwarzają substancje odżywcze. W wyniku fotosyntezy powstaje również uwalniany do atmosfery tlen. Proces ten zachodzi pod wpływem światła o określonej długości fali, wynoszącej 380 do 710 nm. Najistotniejsze funkcje w organizmach roślinnych pełnią dwa rodzaje chlorofili – a oraz b. Absorbują one światło odbierane przez ludzkie oko jako niebieskie lub czerwone. Z tego powodu niezwykle istotne jest zapewnienie uprawom optymalnego dla ich wzrostu i rozwoju spektrum światła, które jednocześnie będzie bezpieczne dla oczu pracowników.

Korzyści z doświetlania roślin lampami LED

Doświetlanie roślin LED to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne. Tego rodzaju oprawy zapewnią roślinom wystarczające ilości światła przy jednoczesnym niewielkim poborze energii elektrycznej. Wpływają także na poprawę gęstości i objętości upraw, co pozwoli na zwiększenie zysków z ich prowadzenia. Ponadto, oprawy Horti wyposażone zostały w patentowany system modulacji światła, co dodatkowo pozwoli zwiększyć oszczędności. Oprawy LED umożliwiają prowadzenie upraw nawet poza sezonem wegetacyjnym, dzięki czemu przedsiębiorca może liczyć na korzystniejsze stawki za oferowane produkty.

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.