Strona główna » Blog » Współczesne trendy w produkcji oświetlenia
BLOG

Współczesne trendy w produkcji oświetlenia

Eko trendy

W dzisiejszych czasach dynamiczne zmiany są nieodłączną częścią naszego życia. Dlatego Zespół Perfand LED na bieżąco obserwuje i śledzi najnowsze trendy w branży oświetleniowej. Inspirujemy się innowacjami i ciekawostkami. Chcemy być świadomi, co dzieje się na rynku lokalnym oraz globalnym i chętnie o tym rozmawiamy. W tym artykule dowiesz się o najnowszych eco trendach w produkcji opraw oświetleniowych.

 • Eko technologia LED
  Obecnie najskuteczniejszym i ekologicznym rozwiązaniem w branży oświetlenia jest wykorzystywanie diod LED do produkcji opraw. Dobór najlepszych jakościowo komponentów umożliwia uzyskanie mocnego światła. Kolejną zaletą jest pobór mocy takich lamp, ponieważ pobierają one, aż do 70 procent mniej energii niż tradycyjne źródła światła. Technologia LED nie wytwarza dodatkowego ciepła, przez co nie tracisz na zbędnych kosztach użytkowania.
 • Automatyczne sterowanie
  Ekonomicznym i komfortowym rozwiązaniem jest korzystanie z intuicyjnych, sterowników / kontrolerów. Dzięki nim możemy w pewni zautomatyzować instalację elektryczną mając wpływ na natężenie oświetlenia. Dostosowanie opraw zgodnie z preferencjami jest dużą zaletą a przy tym wygodą. Nowoczesne “ściemniacze” dostępne na rynku są doskonałym sposobem na zmniejszenie rachunków za prąd.
 • Wysoka żywotność opraw
  Ważnym kwestią jest wysoka żywotność opraw. Całkowity czas pracy produktów może osiągnąć aż do kilkudziesięciu tysięcy godzin. Jeśli do produkcji wykorzystujemy wysokiej jakości moduły, komponenty, diody. Jest to znacząca różnica w porównaniu z żarówkami, dzięki czemu ograniczymy ich zużycie.
 • Mniejszy ślad węglowy
  Ślad węglowy jest to suma gazów cieplarnianych (CO2). Emitowany na przykład poprzez cały cykl życiowy produktu, włączając w to pozyskania surowców, przez produkcję, montaż, transport, po eksploatację oraz finalnie sposób utylizacji oprawy. Aby ograniczyć ślad węglowy możemy korzystać z energooszczędnych urządzeń i oświetlenia LED.
 • Ograniczenie używania niebezpiecznych substancji
  Współcześnie ważną kwestią jest ochrona środowiska. Ograniczenie używania niebezpiecznych substancji, toksycznych chemikaliów, takich jak: ołów, rtęć i kadm jest niepodważalnie istotnym tematem, jeżeli mamy na uwadze dobro naszej planety. Substancje te wpływają znacząco na środowisko oraz zdrowie publiczne tworząc zagrożenie dla każdego z nas. Źródła światła zawierające wysoki poziom rtęci takie, jak świetlówki fluorescencyjne lub wysokociśnieniowe będą musiały zostać wycofane. Wiele budynków nie jest wyposażona w zmodernizowaną instalację oświetleniową. W dalszym ciągu w wielu obiektach wykorzystywane są “szkodliwe” źródła światła jak świetlówki fluorescencyjne lub wysokociśnieniowe. Dowiesz się więcej o tych kwestiach z w Dyrektywy RoHS opublikowanej na oficjalnej stronie internetowej Unii Europejskiej.
 • Co daje nam śledzenie najnowszych trendów w produkcji oświetlenia?

  Przede wszystkim zwiększa zasób wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce. Świadomość nieustannych zmian i rozwój technologii skłania do rozważań odnośnie zrównoważonego rozwoju w branży oświetlenia. Wskazuje drogę do najlepszej efektywności, komfortu i zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko. Myślenie o przyszłości poszerza horyzonty, motywuje do tworzenia innowacji i przełomowych rozwiązań.

  ❤️ Rada od nas ❤️

  Zainwestuj już dziś w oświetlenie Perfand LED a już w pierwszym miesiącu zauważysz realne oszczędności. Nasze oprawy biurowe, uliczne, czy do uprawy roślin są bezpieczne dla środowiska, mają widocznie wyższą żywotność w porównaniu do tradycyjnych źródeł oświetlenia oraz wpływają na podniesienie komfortu użytkowników.

  Dzieję się tak dlatego, ponieważ do produkcji, wykorzystujemy wysokiej klasy komponenty. Sami projektujemy i wdrażamy nowe technologie, a w procesie wytwarzania opraw dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były najwyższej jakości.

  Zgodnie z naszą misją dążymy do podwyższenia komfortu życia ludzi, poprzez stosowanie i ciągłe doskonalenie nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań w dziedzinie oświetlenia LED.

  Ikony

  Copyright © 2023 — Perfand Led. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Wyślij swoje CV

  Rozpatrzymy każdą kandydaturę.