Strona główna » Blog » Perfand LED – badania i rozwój
BLOG

Perfand LED – badania i rozwój

Od koncepcji do wdrożenia – laboratorium

Na co dzień podczas procesu tworzenia nowych opraw nasz zespół rozwoju korzysta z najnowszych technologii dostępnych na rynku. Doświadczenie w branży oświetleniowej oraz wykwalifikowana kadra inżynierska są ogromnym kapitałem, który pozwala na ciągły rozwój i doskonalenie.

Dbamy o to, aby zespół R&D pracujący w laboratorium miał dostęp do narzędzi, które wspierają codzienną pracę i proces kreowania nowych, niepowtarzalnych koncepcji. Nasi inżynierzy oraz specjaliści stale monitorują trendy w branży oświetlenia oraz analizują zapotrzebowanie i sugestie klientów. Zespół R&D projektuje obudowy, moduły ledowe oraz zasilacze do naszych opraw. Zajmuje się kompleksowym planowaniem, tworzeniem i wdrażaniem nowego produktu, doborem kluczowych komponentów oraz restrykcyjną kontrolą jakości. Nasz Team również projektuje i dobiera wszystkie komponenty niezbędne do procesu montażu opraw oświetleniowych.

Współpraca naszego zespołu umożliwia ciągły rozwój oraz stworzenie rozwiązań, które wykorzystujemy do zaprojektowania wyjątkowych lamp i opraw, które wyróżniają nas jako firmę PERFAND LED na rynku.

Testy

W laboratorium oprawy poddawane są serii badań jakości oraz ilości światła. Zależy nam na tym, aby nasze produkty były jak najdłużej sprawne oraz spełniały wszelkie normy. Wykwalifikowani specjaliści wdrażają nowe technologie wykonują projekty różnorodnych układów elektronicznych oraz obwodów drukowanych, bez których produkcja innowacyjnych i energooszczędnych opraw ledowych byłaby niemożliwa. W testach stosujemy między innymi aparaturę do pomiarów elektrycznych oraz fotometrycznych: spektrofotometr, oscyloskop, kulę fotometryczną oraz standaryzowane luksomierze. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, używamy kamer termowizyjnych do oceny temperatury opraw oraz projektowanych układów elektronicznych.

Dla firmy Perfand LED  najważniejszą wartością jest kontrola na każdym etapie tworzenia opraw.

Prototypowanie

Nasze najnowsze projekty zawsze są gruntownie badane i przemyślane, począwszy od pierwszych założeń, planowania, modeli 3D aż po stworzenie prototypów przyszłych lamp. W omawianym etapie pomaga nam drukarka 3D, to dzięki niej cały proces prototypowania jest dokładniejszy, ponieważ tworzenie niestandardowych obiektów wymaga dokładnej analizy każdego elementu, aby finalny produkt spełniał najwyższe oczekiwania klientów. Po pierwszych fazach projektu, jesteśmy w stanie ocenić rezultaty naszej pracy za pomocą przeprowadzanych symulacji oraz druku 3D.

Prototypy nowych opraw dzięki drukarce tworzone są nawet w ciągu 3 godzin, co jest dla nas dużą oszczędnością czasową oraz ekonomiczną.

Najwyższe standardy

W laboratorium Perfand LED każdego dnia staramy się, abyś był bardziej EKO, wybierając nasze energooszczędne i ekologiczne oprawy LED. Stosując najnowsze technologie, wciąż podwyższamy standardy, tak aby mieć pewność, że tworzone przez nas oprawy będą najlepszą alternatywą dla klientów ceniących jakość i trwałość. Każdy nowo powstający produkt musi przejść serię gruntownych badań zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i jakości, według najnowszych wymagań dyrektyw unijnych. Dostosowujemy się do warunków naszych klientów, zdobywając niezbędne certyfikaty, takie jak np. ENEC czy spełniając normy bezpieczeństwa fotobiologicznego. W przypadku niezwykle wysokich parametrów technicznych, specyfika naszych opraw LED jest potwierdzona przez zewnętrzne instytucje naukowe i badawcze.

Profesjonalna i darmowa pomoc

Dobór właściwego i praktycznego oświetlenia jest bardzo ważny patrząc przez pryzmat ekonomiczny. W firmie Perfand LED możesz bezpłatnie skorzystać z doradztwa naszych specjalistów, którzy profesjonalnie wskażą Ci oprawy dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Copyright © 2023 — Perfand Led. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.