Strona główna » Blog » Jakie oświetlenie będzie dobre dla hal magazynowych?
BLOG

Jakie oświetlenie będzie dobre dla hal magazynowych?

Oświetlenie przemysłowe LED w halach magazynowych musi spełniać szczególne wymagania, aby praca w danym miejscu była bezpieczna i komfortowa dla pracowników. W tym wypadku liczą się takie kwestie jak natężenie światła, a także ilość i równomierne rozmieszczenie punktów świetlnych. Na etapie planowania należy zwrócić szczególną uwagę na podstawy prawne i normy, które trzeba spełnić, aby prawidłowo doświetlić przestrzeń. Przepisy regulują warunki pracy i określają dodatkowe parametry oświetlenia. 

Podstawowe normy, jakie powinno spełniać oświetlenie przemysłowe LED

Warunki dotyczące oświetlenia w magazynach oraz halach przemysłowych wynikają przede wszystkim z przepisów Kodeksu pracy. Z tego względu przy wyborze oświetlenia przemysłowego należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • natężenie światła,
  • rozkład opraw,
  • olśnienie,
  • kierunkowość światła,
  • stopień oddawania barw,
  • migotanie.

Odpowiedni dobór parametrów zapewni komfort osobom przebywającym w danym miejscu, co z kolei przełoży się na zwiększenie wydajności pracy. Dobre oświetlenie zapewnia nie tylko dobrą widoczność i bezpieczeństwo podczas codziennych czynności, ale również nie męczy wzroku. Co więcej, ze względu na specyficzne warunki, oświetlenie w halach magazynowych powinno generować minimalną ilość ciepła. W innym przypadku oświetlenie może mieć negatywne działanie np. na stan towaru znajdującego się w danym pomieszczeniu.

Czy oświetlenie przemysłowe do hal magazynowych jest oszczędne?

Technologia LED nie tylko dobrze spełnia warunki oświetlenia do hal przemysłowych (odzwierciedlając kolory otoczenia i dostarczając odpowiednie natężenie światła), ale do tego charakteryzuje się energooszczędnością. Oświetlenie przemysłowe LED zużywa znacznie mniej energii, co jest szczególnie odczuwalne w przypadku pomieszczeń o wielkim metrażu, w którym trzeba zamontować cały szereg opraw. Ponadto lampy LED są bardzo trwałe dzięki czemu nie jest wymagana częsta wymiana. Bezawaryjna praca korzystnie wpływa na amortyzację kosztów inwestycji oraz ogranicza ryzyko przestojów związanych z serwisem.

Copyright © 2023 — Perfand Led. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.