Gdy jesteśmy fanami sportu nie liczą się dla nas warunki pogodowe. Lato, jesień czy zima, dla prawdziwych miłośników gier zespołowych pora roku nie ma znaczenia. Podobnie z kwestią niesprzyjających warunków atmosferycznych – opady deszczu, śniegu nie wpłyną na decyzję o rezygnacji ze wspólnej rozgrywki. Cofnijmy się do lat, w których przebywaliśmy całe dnie, a nawet wieczory na boiskach sportowych. To tam tworzyły się wspomnienia oraz otrzymywaliśmy cenne lekcje życiowe. Boiska sportowe, Orliki, czy korty tenisowe to obiekty społeczne, do których w większości wypadków wstęp może mieć każdy z nas. Odbywają się tam zajęcia sportowe w ramach WF, pozalekcyjne gry zespołowe, ale również kursy i profesjonalne treningi rozwijające pasje.
Podobnie jak w innych przestrzeniach sportowych, w których gra toczy się dynamicznie ważna jest widoczność boiska, a szczególnie piłki czy lotki, ponieważ ma to ogromne znaczenie zarówno dla wygody uczestników, jak i komfortu widzów tej gry.
Norma opisuje szczegółowe wymagania w zależności od poziomu konkurencji poprzez ustanowienie trzech typów oświetlenia:
Niejednokrotnie jednak Ligi i Związki Sportowe danych dyscyplin dysponują własnymi wytycznymi co do wymaganych poziomów oświetlenia. Przykładowo normatywne 500lx dla boisk piłkarskich w pierwszej klasie oświetlenia jest wg. PZPN trzykrotnie za niską wartością, w stosunku do podstawowych wymogów prowadzenia rozgrywek Ligowych.
Weźmy pod uwagę jedną z najczęstszych wymian. Porównajmy zużycie na 8 oprawach (halogenowej oraz LED).
Jednakże rozbudowany wachlarz optyk pozwalających na bardziej precyzyjne nakierowanie światła i ograniczenie jego rozproszenia w kierunku górnej półsfery, może dodatkowo zwiększyć te oszczędności przy zręcznie zrobionym projekcie.
Zainspirowani potrzebą funkcjonalnych i efektywnych opraw do oświetlania obiektów sportowych. Stworzyliśmy kolekcję lamp zewnętrznych.