Strona główna » Blog » Fenomen oświetlenia LED. Skąd się bierze?
BLOG

Fenomen oświetlenia LED. Skąd się bierze?

Osoby poszukujące źródeł światła do różnych obiektów coraz częściej wybierają te wykonane z zastosowaniem technologii LED. Oprawy i żarówki ledowe można znaleźć w niemal każdym domu, mieszkaniu czy firmie. Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne oprawy LED. Wybierane są do oświetlania instytucji publicznych, centrów handlowych czy hal sportowych. Sprawdzają się doskonale w parkach, ogrodach i na parkingach. Z czego wynika tak duża popularność opraw LED? Dowiecie się z naszego artykułu.

Energooszczędne źródła światła

Bez wątpienia najważniejszą cechą wpływającą na rosnące zainteresowanie zakupem opraw LED jest ich energooszczędność. Efektywność świetlna lamp ledowych jest średnio kilkunastokrotnie wyższa niż tradycyjnych źródeł światła. Oznacza to, że zapewniają one równie dobre oświetlenie obiektu przy znacznie mniejszym poborze energii. Pozwalają zatem na duże oszczędności, co jest szczególnie istotne w obliczu wciąż wzrastających cen prądu. Lampy LED to rozwiązania idealne do oświetlania obiektów, w których konieczne jest zastosowanie wielu źródeł światła.

Wyjątkowa żywotność

Na popularność ledowych źródeł światła wpływa również ich wyjątkowo długa żywotność. Takie lampy pracują przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy godzin. To kilka, a nawet kilkanaście razy więcej niż w przypadku tradycyjnych żarówek! Opraw LED nie trzeba ich często wymieniać, co zdecydowanie poprawia komfort ich użytkowania. Co więcej, lampy ledowe, nie przepalają się jak zwykłe żarówki, a kiedy ich żywotność dobiega końca, zaczynają świecić słabiej. Ponadto żywotności lamp LED nie obniża ich wielokrotne włącznie i wyłączanie.

Specjalistyczne zastosowania

Oprawy LED doskonale sprawdzają się nie tylko w domu i biurze, ale również przy specjalistycznych zastosowaniach. Dostępne są m.in. lampy LED do upraw emitujące światło sprzyjające wzrostowi i rozwojowi roślin. Lampy ledowe doskonale sprawdzają się także w przemyśle. Wiele modeli opraw LED odpornych jest na działanie szkodliwych czynników, takich jak niskie wysokie temperatury, substancje chemiczne czy wilgoć. Uniwersalność i możliwość wszechstronnego zastosowania to z pewnością istotny czynnik wpływający na popularność oświetlenia LED.

Copyright © 2023 — Perfand Led. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.