Strona główna » Blog » Ekonomiczne korzyści oświetlenia ledowego
BLOG

Ekonomiczne korzyści oświetlenia ledowego

Ekonomia LED

Następstwa wysokiej inflacji nie są korzystne. W czasach gdzie możemy zaobserwować rosnące stawki za energię, pierwszym krokiem jest przede wszystkim optymalizacja kosztów. Jedną z praktycznych zmian będzie wymiana oświetlenia. Wybierając oświetlenie LED o wysokiej skuteczności świetlnej można się spodziewać oszczędności na poziomie nawet do 70%. Typując oprawy LED dobrej jakości, możemy liczyć, że posłużą nam ponad 5 lat zakładając, że dany obszar oświetlamy światłem ciągłym. Warto przekalkulować, ile w tym czasie musielibyśmy wymienić tradycyjnych źródeł światła (świetlówek, HPS).

Z oświetleniem mamy do czynienia w każdej przestrzeni

Bez względu czy jest to dom, biuro, hala sportowa, centrum handlowe czy uprawy szklarniowe, niezbędne jest właściwe oświetlenie. W ofercie Perfand LED znajdziesz oprawy oświetlenia zewnętrznego dedykowane do oświetlenia dróg i przejść dla pieszych, parkingów i placów oraz obiektów sportowych, jak również bogatą ofertę wysokowydajnych opraw przemysłowych, biurowych oraz armaturę dla instytucji publicznych. W asortymencie znajdziesz również wysoko wyspecjalizowane oprawy do oświetlania roślin uprawnych, które wykorzystują ekonomiczną i unikatową w skali światowej metodę pulsacji, którą postanowiliśmy opatentować. Wybierając takie oprawy koszt eksploatacji instalacji jest kilkukrotnie niższy do tradycyjnego oświetlania upraw.

Krok do oszczędności

Pierwszym krokiem do racjonalnego wydatkowania środkami materialnymi będzie dobór jakościowego oświetlenia. Wybór oświetlenia Perfand LED oznacza redukcję zużycia energii zazwyczaj o co najmniej 50% w stosunku do świetlówek energooszczędnych czy typowych opraw żarowych. Gdy weźmiemy pod uwagę budynki z oświetleniem pomieszczeń w trybie ciągłym, takie oszczędności sięgną nawet 70%.

Nasze oprawy LED posiadają możliwość wyposażenia w inteligentne zasilacze współpracujące z popularnymi systemami sterowania, gdzie ustalając harmonogram świecenia, tryb pracy, współpracę z czujnikami, pozwalają na maksymalną optymalizację wydatków eksploatacyjnych z zachowaniem elastyczności i komfortu użytkowania systemu dostosowanego do potrzeb własnych klienta. W dzisiejszych czasach dostęp najnowszych technologii oferuje nam ogrom możliwości, aby obniżyć koszty utrzymania lamp. Są to m.in. systemy sterowania oświetleniem, które dopasowują moc do bieżącego zapotrzebowania.

Ekonomiczne korzyści oświetlenia ledowego

Profesjonalna i darmowa pomoc

Dobór właściwego i praktycznego oświetlenia jest bardzo ważny patrząc przez pryzmat ekonomiczny. W firmie Perfand LED możesz bezpłatnie skorzystać z doradztwa naszych specjalistów, którzy profesjonalnie wskażą Ci oprawy dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Ekonomiczne korzyści oświetlenia ledowego

Copyright © 2023 — Perfand Led. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.