Strona główna » Blog » Doświetlanie konopi – Grow box
BLOG

Doświetlanie konopi – Grow box

Case study na przykładzie Light Planów

Dobór oświetlenia do uprawy konopi jest sporym wyzwaniem dla plantatorów rozpoczynających przygodę z tymi roślinami. Na rynku znajduje się szeroki asortyment złożony z różnych rodzajów opraw dedykowanych dla tego typu plantacji. Ilość oferowanych rodzajów opraw stale rośnie. Najczęściej zdarza się tak, że dane techniczne, albo sposób ich przedstawienia w kartach katalogowych jest mało zrozumiały. Dlatego sięgamy do różnych źródeł.

Przygotowaliśmy dla Was konkretną dawkę wiedzy opartą na realnych light planach przygotowanych dla naszych klientów. Dzięki wiedzy podpartej praktycznymi wskazówkami zdobędziesz podstawowy zasób informacji odnośnie wyboru opraw do swojej uprawy oraz prawidłowego ich ustawienia.

Doświetlanie konopii

Na co zwrócić uwagę? 

Przygotowując projekt instalacji oświetleniowej, należy pamiętać o tym, aby strumień padającego światła oświetlał naszą uprawę nie pomijając żadnej rośliny. Warto zmierzyć przeznaczone miejsce oraz dowiedzieć się czy żadne elementy nie będą przeszkadzać w przyszłej uprawie. Najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę to barwa światła emitowanego przez diody. Ma to ogromne znaczenia przy różnych etapach wzrostu – od kiełkowania do kwitnienia tak, aby spełnione zostały wszelkie potrzeby danego gatunku roślin.

Kolejnym ważnym aspektem jest moc opraw oraz parametry wybranych opraw, to od nich zależy, jakie realnie zapłacisz za rachunki za prąd w danym miesiącu. Obecnie w czasach widma kryzysu ekonomicznego oraz wysokich cen energii elektrycznej, temat oszczędności jest ważnym obszarem, którego nie możemy pominąć przy doborze instalacji oświetleniowej.

Przychodzimy z rozwiązaniem dzięki, któremu zaoszczędzisz aż 50 % energii elektrycznej.

Nasz autorski system pulsacji strumieniem światła pozwoli Ci zaoszczędzić!  Innowacyjne rozwiązanie zastosowane w naszych oprawach zmniejsza koszty eksploatacji, co przekłada się na Twoje oszczędności.

Więcej o technologii pulsu znajdziesz pod linkiem: https://perfandled.pl/en/technologia-pulsacji-2/

Ile roślin chcemy uprawiać?

Wymiar pomieszczenia oraz ilość roślin to informacje, które są niezbędne do stworzenia profesjonalnego growboxa. Wszystko zależy od chęci plantatora. To jak wykorzystamy przeznaczoną do tego przestrzeń wpływa na efektywność i wielkość późniejszych zbiorów.

*Przykładowe light plany wykonane przez naszych specjalistów.

Jak wysoko powinieneś zawiesić oświetlenie LED?

Odpowiednie rozstawienie opraw ma bezpośredni wpływ na efekt późniejszych plonów. Należy poddać analizie powyższe czynniki i następnie dobrać taką wysokość, aby finalnie roślina otrzymywała prawidłową wartość PPFD. Nasze produkty Horti 2 emitują małą ilość ciepła. Dzięki temu można umieszczać je blisko roślin i oszczędzać energię poprzez ukierunkowanie strumienia światła.

Przykład z naszej oprawy Horti 2. Z tabelki wnioskujemy, że oprawa zawieszona na różnych wysokościach ma inną moc w szczycie oraz różne wartości PPFD.
To bezpośrednio potwierdza, jak ważna jest wysokość umieszczenia lampy nad rośliną, tak aby uzyskać optymalną ilość światła! Każdy centymetr wyżej powoduje mniejszą ilość μmoli!

Jak maksymalnie zwiększyć efektywność?  

Ze względu na konieczność doświetlania roślin konopi przez większą część dnia (8-20h dziennie) jednym z najczęściej zadawanych pytań przez hodowców jest to, jak zredukować pobór prądu nie tracąc na jakości? Jakie koszty generuje ciągłe oświetlenie? Czy najnowsze rozwiązania są efektywne energetycznie? Przychodzimy z rozwiązaniem i odpowiadamy na te pytania naszą unikalną metodą doświetlania. Jesteśmy twórcami innowacyjnego systemu pulsacji strumieniem świetlnym. Dodatkowo wykorzystujemy wysokowydajne rozwiązania elektroniczne i wysokiej klasy diody montowane w lampach Horti 2 od Perfand LED to emitowane światło o ściśle kontrolowanej barwie jest wysoce efektywne. Stworzyliśmy trzy typy spektrum przeznaczone do różnych rodzajów upraw.


Napisz do nas, pomożemy Ci 💚 

Inżynierzy Perfand LED bezpłatnie pomogą dobrać odpowiednie spektrum, moc i ilość opraw w zależności do Twoich potrzeb. Służymy pomocą, przygotowujemy bezpłatny projekt i dobieramy dedykowane rozwiązania oraz pokazujemy najnowsze technologię.

Ikony

Copyright © 2023 — Perfand Led. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.