Strona główna » Blog » Domowa uprawa
BLOG

Domowa uprawa

Własny ogródek

Świeże rośliny lub warzywa, które możesz z czystym sumieniem zjeść w swojej sałatce lub zaparzyć na herbatę? Tak to możliwe, gdy tylko zapragniesz, możesz z dnia na dzień stworzyć swój własny ogródek i cieszyć się zdrową alternatywą do warzyw, które możesz zakupić w markecie. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, jak zrealizować to marzenie skupiając się na tym w czym jesteśmy specjalistami, czyli nad kwestią oświetlenia.

Domowa uprawa

Dostosowanie warunków do potrzeb roślin

Zakładając własny ogródek warto najpierw zastanowić się, jakie rośliny chcemy zacząć uprawiać. Każda roślina ma swoje indywidualne potrzeby i wymagania. Chcemy aby finalnie plony były jak najefektywniejsze, cieszyły nasze oczy wielkością, kolorem oraz rozpieszczały nasze podniebienia wykwintnym smakiem a nosy zapachem. Z pewnością konkretne warunki uprawy są kluczowe w finalnym zbiorze. 

Każda roślina ma swoje indywidualne potrzeby i wymagania.

Kwestia oświetlenia

Domowy ogródek może być stworzony może być zarówno w przydomowej szklarni, jak i przestrzeni domowej wygospodarowanej do upraw. W obu tych miejscach kluczowe będzie prawidłowe dobranie parametrów instalacji oświetleniowej. Powszechnie wiemy, że światło odgrywa istotną rolę w przebiegu fotosyntezy, dając roślinie niezbędną energię do zdrowego wzrostu. Niestety klimat w Polsce nie sprzyja całorocznej uprawie roślin. W okresie jesień-zima-wiosna dni są krótsze, co przekłada się na mniejszą ilość energii słonecznej  docierającej do rośliny.

Domowa uprawa

Doświetlanie roślin – ile godzin doświetlać i jaką moc dobrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od gatunku rośliny jaką chcemy uprawiać. Jeżeli jesteś  już zdecydowana/ zdecydowany i wiesz co chcesz uprawiać, napisz do nas.

W naszych szeregach znajdują się specjaliści, którzy odpowiedzą na każde twoje pytanie i przygotują profesjonalny light plan, który będzie zawierał informacje:

  • Jaka ilość opraw będzie odpowiednia. 
  • Ile godzin należy doświetlać rośliny. 
  • Najbardziej korzystna średnia moc świecenia. 
  • Jaki rodzaj opraw będzie odpowiedni.
  • Najbardziej efektywna wysokość zawieszenia.
  • Mapę zawieszenia opraw w zależności od rodzaju i wielkości szklarni. 
  • Jaka będzie efektywność z oprawy.
  • Jaki będzie parametr PPFD w zależności od wysokości zawieszenia.

Domowa uprawa

Na jakiej wysokości powiesić oprawy?

Odległość zawieszonej lampy doświetlającej od rośliny zależna jest od wielu zmiennych. Najważniejszymi parametrami, na które musimy zwrócić uwagę to: rodzaj lamp, potrzeby rośliny. Złe ustawienie lamp jest wyjątkowo niebezpieczne dla uprawy, grozi to to poparzeniem, lub przegrzaniem roślin a w efekcie ich obumieranie. Jeśli nie jesteś pewny zapytaj się konsultanta bądź przeczytaj poniższą tabelkę.

Tabela poniżej obrazuje natężenie światła przez lampę HORTI 2 firmy Perfand LED.

Horti 2 CB

Lampy LED – prostota i wygoda

Lampy ledowe są najefektywniejszym wyborem wśród opraw do oświetlania roślin. W dzisiejszym czasie to one są najczęstszym wyborem wśród hodowców. Zalet opraw LED jest nieskończenie wiele. Poniżej przygotowaliśmy grafikę porównującą oprawy LED do opraw HPS.

Perfand LED

Przełomowa technologia oszczędzania

Jako Firma  Perfand LED, jesteśmy pionierami w wynalezieniu pierwszej na świecie technologii metody pulsacyjnego doświetlania roślin. Dzięki tej metodzie możemy oszczędzić aż do 50% energii względem klasycznych opraw LED. 

Na czym polega technologia?

Zastosowanie oprawy emitującej światło pulsacyjne (zapewnia okresami zmniejszone natężenie), które pozwala na regenerację aparatu fotosyntetycznego i zapewnia jego lepsze przygotowanie na przyjęcie i efektywne wykorzystanie światła o wyższym natężeniu. W ten sposób ‘gospodarka energią’ przez roślinę staje się bardziej efektywna.

Nasze  oprawy mają możliwość doboru dowolnego spektrum w zależności od  jej docelowego przeznaczenia. Oprawy Horti dostarczają wizualnie białe światło, bezpieczne dla oczu. Są jednak wzbogacone diodami o kolorach odpowiadających potrzebom roślin, dla których są przeznaczone.

Więcej przeczytasz pod linkiem: https://perfandled.pl/technologia-pulsacji/

Formularze kontaktowe 

Aby ułatwić komunikację i potrzeby naszych klientów stworzyliśmy Formularz zapytania o plan oświetlenia wewnętrznego typu Indoor oraz Vertical. Po wypełnieniu formularza zapytania o plan oświetlenia, skontaktujemy się z Państwem w ciągu 3 dni roboczych. 

Formularz kontaktowy do uprawy tupu Indoor

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBI6gcz0GjUezkKg8GaoKfQ5iDib3v51SIP_gN_l4NMakY_w/viewform?usp=sf_link

Formularz kontaktowy do uprawy tupu Vertical

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezLcF_rZFmPlPZTouDWvxukEBq85TlmDcds0Xx0He5Rw3Aug/viewform?usp=sf_link


Napisz do nas, pomożemy Ci 💚 

Inżynierowie  Perfand LED bezpłatnie pomogą Ci dobrać odpowiednie spektrum, moc i ilość opraw w zależności od Twoich potrzeb. Służymy pomocą, przygotowujemy bezpłatny projekt i dobieramy dedykowane rozwiązania oraz pokazujemy najnowsze technologię.

Chcesz podzielić się z nami swoją opinią? Napisz do nas! Potrzebujesz dodatkowych informacji? Odpowiemy w jak najszybszym czasie.

Ikony

Copyright © 2023 — Perfand Led. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.