Parking powinien być miejscem o dobrej widoczności, aby zapobiec niepotrzebnych stłuczek czy uszkodzeń auta. Warto zatem zadbać o praktyczne i tanie oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem są oprawy LED zewnętrzne, które łączą obie cechy. Ich praktyczność wynika z dużych możliwości technologii LED. Dostępne są różne opcje pod względem natężenia światła, barwy i innych ważnych parametrów. Co więcej, oprawy zewnętrzne charakteryzują się dużym stopniem odporności na warunki atmosferyczne, jak również na uszkodzenia mechaniczne.
Cechą opraw zewnętrznych LED jest zdecydowanie oszczędność. Lampy emitując światło, zużywają nawet do 90% mniej energii w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia. Ponadto nie nagrzewają się i są w stanie wytrzymać o wiele dłużej – nawet przy nieustannej pracy. W związku z tym przy oświetlaniu większych powierzchni jest to bardzo duża oszczędność prądu.
W kwestii oświetlenia miejsc parkingowych należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Wybór opraw LED zewnętrznych może się różnić przede wszystkim od tego, czy parking będzie otwarty, czy zadaszony. Przy otwartej przestrzeni lepiej sprawdzą się lampy uliczne na słupach oraz naświetlacze, podczas gdy w miejscach zadaszonych główne oświetlenie będą stanowiły raczej oprawy wiszące.
Oprócz tego ważne jest, aby oprawy LED na parkingu jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Istotne jest zachowanie norm prawidłowego oświetlenia obiektów. Wobec tego warto skupić się na takich parametrach jak:
Co więcej, liczy się nie tylko jakość opraw zewnętrznych LED, ale również ich rozmieszczenie. Projekt oświetlenia parkingu powinien uwzględniać umieszczenie źródeł światła w taki sposób, aby równomiernie polepszały widoczność całej przestrzeni. Wobec tego tym bardziej warto zwrócić uwagę na moc opraw – a na tej podstawie zdecydować, ile lamp będzie potrzebnych na powierzchnię parkingu.