Horti 2 A - Lampy doświetlające rośliny w szklarni - Rozsady

Oprawy serii Horti przeznaczone są do doświetlenia upraw szklarniowych. Spektrum opraw Horti dopasowane jest do potrzeb różnych rodzajów roślin. Zastosowanie opraw Horti 2 A przynosi najlepsze rezultaty w uprawie rozsad.
Obudowa oprawy wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium co zapewnia nowoczesną i wytrzymałą konstrukcję. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań oprawa spełnia wysokie normy użytkowania i energooszczędności. W oświetleniu Horti, zastosowano unikalne rozwiązania polegające na impulsowym doświetlaniu roślin.

Horti 2

ZASTOSOWANIE:

Uprawy rozsad (np. pomidory, ogórki, bazylia).

Technologia pulsacyjnego strumienia światła

Innowacją na skalę światową oraz ewenementem na rynku opraw agro jest zastosowanie opatentowanej przez Perfand LED technologii pulsacyjnego strumienia światła. Zapewnia ona okresowe zmniejszenie natężenia światła, co pozwala na regenerację aparatu fotosyntetycznego sprawiając, że jest on jeszcze lepiej przygotowany na przyjęcie i efektywne wykorzystanie światła o wyższym natężeniu. W ten sposób 'gospodarka energią' rośliny staje się bardziej wydajna, bliższa naturalnym zjawiskom w przyrodzie, a koszt eksploatacji jest znacząco niższy w porównaniu do opraw LED innych producentów i tradycyjnych źródeł światła (HPS). Dla oprawy o mocy 200 W ,świecącej w systemie modulowanym 200 W / 20 W średnie zużycie prądu wynosi jedynie 100 W.

wykres

Dodatkowa zaletą takiego systemu jest pasywne chłodzenie. Temperatura ma duży wpływ na żywotność diod LED oraz innych podzespołów elektronicznych. Zastosowanie odpowiedniej konstrukcji oprawy oraz świecenia modulowanego zapewnia działanie podzespołów w odpowiedniej temperaturze. Dzięki temu nie musimy stosować dodatkowych radiatorów i wentylatorów chłodzących a oprawa ma powierzchnie jednolitą odporną na zanieczyszczenia i łatwą doczyszczenia (GMP).

DANE TECHNICZNE

NazwaMocStrumień świetlnyKlasa ochronyIPIKŚrednia mocZastosowanie
Horti 2 A200 W / 20 W510 μmol / sI6504100 WUprawy szklarniowe

Zasilanie: 230 V AC / 50-60Hz
Temperatura pracy: +5°C... +40°C
Żywotność L90B50: powyżej 70 000 h
Współczynnik mocy: >0,99 (pełna moc)
Montaż: zwieszany
Obudowa: aluminium, PMMA
Chłodzenie: pasywne
Gwarancja: 5 lat
Sterowanie: zintegrowane w każdej oprawie. Sterowanie obejmuje system impulsowy: praca z mocą 200 W x n sekund, praca z mocą 20 W x n sekund.

Horti 2 CB

PLIKI DO POBRANIA

Opis