Klasy oświetlenia opraw oświetleniowych

Przed rozpoczęciem inwestycji pierwszym krokiem powinien być dobór właściwej normy, na której będziemy się opierać przy projektowaniu. Przywołane w prawie stosowanie Polskich Norm w zakresie oświetlenia drogowego, obecnie nie określa jednoznacznie, która konkretnie norma lub jej wersja winna być stosowania. To sprawia, że powstaje luka, którą inwestor z projektantem bądź wykonawcą powinni wypełnić, decydując się na działanie.

Read More

Jak dobrze oświetlić boiska i tereny sportowe

Gra całoroczna Gdy jesteśmy fanami sportu nie liczą się dla nas warunki pogodowe. Lato, jesień czy zima, dla prawdziwych miłośników gier zespołowych pora roku nie ma znaczenia. Podobnie z kwestią niesprzyjających warunków atmosferycznych – opady deszczu, śniegu nie wpłyną na decyzję o rezygnacji ze wspólnej rozgrywki. Cofnijmy się do lat, […]

Read More
sypialnia z oświetleniem led

Fenomen oświetlenia LED. Skąd się bierze?

Osoby poszukujące źródeł światła do różnych obiektów coraz częściej wybierają te wykonane z zastosowaniem technologii LED. Oprawy i żarówki ledowe można znaleźć w niemal każdym domu, mieszkaniu czy firmie. Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne oprawy LED. Wybierane są do oświetlania instytucji publicznych, centrów handlowych czy hal […]

Read More

Wysokości zawieszenia oprawy a efektywność wzrostu

Światło odgrywa kluczową rolę dla roślin i ma ogromny wpływ na przebieg fotosyntezy. Ważne jest aby światło w postaci energii świetlnej było dostarczone w odpowiedniej proporcji, gdyż zależy to do osiągnięcia prawidłowego przebiegu procesów rozwojowych. Z punktu widzenia właściciela plantacji wybór i projekt oświetlenia jest szczególnie istotnym etapem w rozpoczęciu uprawy.

Read More

Określenie warunków otoczenia oraz klas oświetlenia drogowego.

Planując oświetlenie drogowe należy na samym początku właściwie określić jego funkcję jaką ma spełnić w danym otoczeniu. W zależności od tego czy mamy do czynienia z parkiem, chodnikiem, ścieżką rowerową, parkingiem, skwerem w zabytkowej części miasta, typowym oświetleniem jezdni w małej miejscowości, dużym mieście lub poza ich granicami. W każdym przypadku dobór opraw będzie nieco inny…

Read More
Oświetlona droga

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie uliczne?

Dobranie właściwego oświetlenia drogowego jest bardzo ważną kwestią w tworzeniu zurbanizowanej przestrzeni. To od niego zależy bezpieczeństwo oraz życie użytkowników dróg. Oświetlenie zewnętrzne pełni swoją rolę zarówno w dzień jak i w nocy. Komfort użytkowników oraz zgodność z obowiązującymi normami dotyczącymi infrastruktury drogowej w obu porach dnia to podstawowe wytyczne , które oprawy muszą spełniać

Read More
Spektrum

Najlepsze spektrum światła dla upraw szklarniowych

Zastosowanie lamp wykorzystujących technologię LED wpłynęło na zmiany w ogrodnictwie XXI.Technika ta niesie za sobą wiele zalet, które umożliwiają przede wszystkim efektywną oraz ekonomiczną uprawę roślin.Światło generowane przez ledy stało się doskonałym substytutem dla energii słonecznej, która jest kluczowym elementem w procesie fotosyntezy. Tym samym zniwelowany został wpływ zmieniających się warunków atmosferycznych, które rzadko w pełni pozwalają na skuteczną kultywację.

Read More
Obraz

Perfand LED – badania i rozwój

Od koncepcji do wdrożenia. Z artykułu dowiesz się jak pracuje Dział Badań i Rozwoju i z jakich narzędzi korzysta. Na co dzień podczas procesu tworzenia nowych opraw nasz zespół rozwoju korzysta z najnowszych technologii dostępnych na rynku. Doświadczenie w branży oświetleniowej oraz wykwalifikowana kadra inżynierska są ogromnym kapitałem, który pozwala na ciągły rozwój i doskonalenie.

Read More
Pokój do spotkań

Odpowiednie oświetlenie sali konferencyjnej

Właściwe oświetlenie w sali konferencyjnej jest bardzo ważnym elementem. To dzięki oświetleniu pomieszczenie może nabrać charakteru oraz dopełnić całości. Sala konferencyjna pełni rolę wizytówki firmy, gdzie w głównej mierze zaproszeni goście zwracają uwagę na najmniejsze detale. To w niej odbywają się najważniejsze konferencje, kluczowe rozmowy, spotkania biznesowe oraz szkolenia edukacyjne.

Read More
Perfand LED

Perfand LED na targach branżowych

W ostatnich miesiącach wiele się u nas działo. Mieliśmy zaszczyt być między innymi wystawcą i uczestnikiem na kilku wartościowych, międzynarodowych targach branżowych. Zaprezentowaliśmy naszą nową serię opraw Horti 2, w której zastosowaliśmy unikalną na skalę światową technologię – pulsacyjną metodę doświetlania roślin.

Read More